Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklostezky na Moravě – nezapomenutelný zážitek

Mikulov, en.wikipedia.orgMilujete   víno, krásnou přírodu a skvělé lidi? Pak právě pro vás je ideální Morava, jako místo, kde můžete strávit svou dovolenou. A jak ji nejlépe prožít než aktivně na  kole. Morava není jen kraj, kde se doširoka a do daleka táhnou vinice, ze kterých se poté stáčí to nejlepší víno u nás, ale je to místo, které se vám zaryje hluboko pod kůži, a velmi rádi se sem budete vracet. Moravská vína můžete ochutnat na trase hned několika cyklostezek, které jsou v tomto kraji k dispozici. Asi nejoblíbenější a nejhezčí je ta kolem Pálavy.

 

Mikulov, en.wikipedia.org

Barokní zámek Mikulov leží v blízkosti centra stejnojmenného města na kopci Zámecký vrch.

 

Pálavská cyklostezka je ráj pro turisty

Jestliže máte rádi nížinatý kraj, bude pro vás ideální cyklostezka kolem Pálavy. Pálavské vrchy a Milovický les až po  Rakousko patří ke chráněné krajinné oblasti Pálava. Je tu krásná rovinka a je tu teplo. Není to ideální? Trasa vás povede ze Zaječí – Mikulov – Lednice – Zaječí.

V Zaječí můžete i přespat ve vyhlášeném vinařství U Kapličky. Odtud vás čeká cesta přes vodní nádrž Nové Mlýny, projedete Dolní Věstonice i s jejich slavnou Venuší a postupně se dopracujete až do Mikulova, kde můžete nasvítit slavnou vinařskou expozici.

 

Dolní Věstonice en.wikipedia.org

Pohled na Dolní Věstonice, obec naleznete na sever od Pálavy přibližně 11 km od Mikulova

 

Dále vás čeká pro mnohé nejkrásnější zámek u nás Lednice. Toto místo spolu s Valticemi byste určitě měli navštívit a možná ani nestihnete za jednu návštěvu vidět všechny krásy, které Lednicko-Valtický areál nabízí. Ne nadarmo se říká, že Valtice jsou hlavním městem vína. Jen v jejich podzemí najdete většinou otevřených 10 vinných sklepů a tento rozsáhlý komplex má i svou vlastní měnu.

 

 

Sklepení vzniklo v roce 1289 a neustále se rozrůstá. Spravuje ho vlastní vinařství Chateau Lednice a z vlastních vinohradů dodává hrozny přímo do sklepů. Každý rok zde vznikají ta nejlepší vína z Moravy. A jaké odrůdy jsou nejoceňovanější? Je to Rulandské šedé a Tramín červený. Až vás omrzí chodby sklepení, stačí jen vyjít ven a máte znovu co objevovat. Celý areál je nádherný komplex přírodních parků a zámeckých budov.

 

Lednice, en.wikipedia.org Lednice, en.wikipedia.org
Zámek Lednice Zámecká zahrada

 

Nakonec vás čeká ještě cesta zpět do Zaječí, kde si po skvělém výkonu zasloužíte odpočinek s lahví některého vína z moravských vín. A pokud by vás ochutnávky skvělých moků po právu zmohly, můžete se kdekoliv a kdykoliv někde ubytovat. Po cestě je těch možností mnoho a bylo by škoda si nechat nějaký zážitek ujít zbytečným spěcháním. Dovolenou si musíte skutečně užít se vším všudy.

 

 

     
    Čtěte také:
   

Cyklostezky kolem Baťova kanálu

   

Cyklostezky: Mikulovský okruh

   

Cyklotrasa Lednicko - Valtickým areálem

   

Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.