Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklostezky přes park Stromovka

Pražská Stromovka, původně Královská lovecká obora, je součástí života Pražanů již více než sedm set let.

Je to vlastně takový Central Park Prahy, který má velké zelené trávníky, vodní plochy, je plný krásných vzrostlých stromů. Stromovku využívají všechny věkové skupiny lidí: maminky s kočárky a s dětmi, které si zde hrají na dětských hřištích; senioři na procházkách, anebo posedávající na lavičkách v zeleni a stínu košatých stromů; pořádají se zde rodinné pikniky, ale též různé sportovní aktivity. Při výletu do Stromovky vás může zaujmout například Rudolfova štola; jde o unikátní technické dílo, které je staré více než 400 let, a kam je možno při příležitostných akcích nahlédnout. Jinými slovy, někdejší lovecká obora slouží obyvatelům Prahy především k odpočinku a rekreaci uprostřed kusu přírody, ale také sem mohou vést cesty za poznáním.   

Do Stromovky se můžete dostat buď přímo z tramvaje, anebo z druhé strany to jde i z parníku, který obeplouvá severní část parku. Jinými slovy, někdejší lovecká obora slouží obyvatelům Prahy především k odpočinku a rekreaci uprostřed kusu přírody.

Kromě pěších výletů, můžete do Stromovky zajet na  kole, neboť tudy vedou i některé pražské cyklostezky.

 

Mapa cyklostezek - Stromovka, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Cyklostrasa A31 je kratší stezka v centru Prahy, spojující Stromovku s prostranstvím před Výstavištěm v Holešovicích, jimiž vede na nábřeží kapitána Jaroše.  Tato cyklostezka začíná ve Stromovce v místě křižovatky stezky A1 a odbočky na Císařský ostrov. Asi polovina této cyklostezky se vine parkem Stromovka, její zbytek je v holešovických ulicích. Trasa vede po rovině, po asfaltovém povrchu.

Cyklotrasa A155 (Letohrádek – Chotkovy sady – Letná – Nad Štolou – Letenské náměstí)

Cyklotrasa má začátek u Belvederu - Letohrádku královny Anny, u nějž navazuje na páteřní trasu A15. Pokračuje Chotkovými sady do Letenských sadů a na Letnou. Od Letohrádku do ulice Nad Štolou vede po asfaltových cestách bez dopravního provozu, poslední úsek vede po silnici s menším provozem.

Cyklotrasa A162 (Jugoslávských partyzánů, Bubeneč – Stromovka) spojuje Stromovku s Bubenčí a Dejvicemi, délka trasy je 2,2 kilometru.

Cyklotrasa A310 začíná na okraji Stromovky před Výstavištěm. Pokračuje po asfaltových cestách parkem, okolo Planetária i vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Trasa potom odbočí vpravo pod železniční trať;  rovně pokračuje trasa A162.

Cyklotrasa A165 (Letenské náměstí – Stromovka – Výstaviště) -  tato trasa vede z Letenského náměstí přes Stromovku k Výstavišti.

 

 

 

 

 

 

  Mohlo by vás zajímat: Cyklostezky kolem Vltavy    
 

Pražské cyklostezky: Výtoň - Braník    Barrandov - Radotín

úsek Barrandov - Anděl

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.