Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklovýlet z Hluboké do Českých Budějovic

Jižní Čechy jsou malebná krajina plná nejen rybníků, ale i krásných zákoutí a celé řady pamětihodností.

Většina z nás má tuto oblast spojenou s nádherným zámkem Hluboká nad Vltavou. Zámek se nachází nedaleko Českých Budějovic a v jeho okolí je celá řada zajímavých stezek a to nejen pro pěší, ale i pro cykloturisty. My vám nabízíme jednu z nejoblíbenějších. Její délka je zhruba 20 kilometrů.

 

 

 

 

Hluboká nad Vltavou – České Budějovice

Stezka vede po obou březích Vltavy. Zvolíte – li levý břeh, pojedete celou trasu po asfaltu. Tuto stezku využívají i in – line bruslaři. Je také vhodná pro rodiny s malými dětmi neboť je bez převýšení.

Stezka na pravém břehu je vyasfaltovaná zčásti, částečně vede po nezpevněné přírodní cestě. Zvolíte – li tuto trasu, zaručeně nebude tak frekventovaná.

Pokud chcete vyrazit s cyklovozíkem, je to možné po obou stezkách.

 

Cesta vede z Hluboké nad Vltavou (začátek je u silničního mostu přes Vltavu). Cestou se dostanete na Sokolský ostrov. Místní park přímo láká k odpočinku, pro děti je zde vyhrazené dětské hřiště. Milovníci historie jistě zavítají na náměstí Přemysla Otakara II., které je vzdáleno asi 300 metrů. Cesta pokračuje směr České Budějovice.

Zpět se můžete vracet stejnou stranou nebo zhruba po 2 kilometrech přejdete po lávce pro pěší na druhý břeh. U vodáckého areálu v Českém Vrbném je pěkné občerstvení s dětským hřištěm. Dále směřujete k jižnímu okraji Hluboké. Zde nesmíte minout sportovně – relaxační areál Hluboká nad Vltavou, kde se nachází spoustu atrakcí a to nejen pro děti.

 

Stezky na obou březích lemují tok Vltavy a částečně vedou i mezi stromořadí a rybníky, kde najdete příjemné posezení i odpočinek. Obě stezky vedou mimo dopravní komunikace a najdete na nich celou řadu možností pro občerstvení i posezení.

 

 

Tipy na ubytování - Hluboká nad Vltavou

 

Penzion a hospoda Na statku

Cena na noc pro dva - 1 120 Kč
  Cena na noc pro dva - 1 280 Kč
 

Hotel Štekl

Cena na noc pro dva - 1 720 Kč

 

 

   
  Čtěte také:
 

Průvodce - Hluboká nad Vltavou

 

Zoo Hluboká nad Vltavou

 

Velká jezera v oblasti Jižních Čech

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.