Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Zoo Hluboká nad Vltavou

Foto, cs.wikipedia.orgJihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou se oficiálně otevřela roku 1939. Nachází se nedaleko stejnojmenného města. Do znaku si zahrada vetkla vydru. Za nápadem založit vlastní ZOO stála iniciativa doktora Adolfa Schwarzenberga, osmého knížete ze slavného šlechtického rodu. Ten tehdy využil park u bývalého loveckého zámečku Ohrada.

 

 

 

 

     
 

Zdroj mapy zoo: openstreetmap.org
 
  Zoo Ohrada, Ohrada, Hluboká nad Vltavou, okres České Budějovice, Jihočeský kraj, Jihozápad, 37341, Česká republika  
     

 

Evropská fauna známá neznámá

Zoologická zahrada se orientuje především na zvířata palearktické zoogeografické oblasti, a to zejména té evropské, od roku 2012 se například věnuje chovu losa evropského. Loni navíc čerstvě přibyla samička z Finska a zahrada na světě přivítala losí dvojčata. Nicméně návštěvníci mohou spatřit i exotické zástupce živočišné říše až z daleké Austrálie či Afriky.

Zasazuje se rovněž o záchranu ohrožených druhů, podílela se například na navrácení několika puštíků bělavých zpět do šumavského národního parku či na projektu, který usiluje o zachování želv bahenních ve volné přírodě ČR. A již řadu let navíc spolupracuje i s Jihočeskou univerzitou.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Lovecký zámek Ohrada

 

Malá rozlohou, velká významem

Na konci roku 2015 v ZOO žilo celkem 361 druhů zvířat, jimž se zahrada snaží zajistit co nejlepší životní podmínky napodobením přirozeného prostředí. Nově k nim vloni přibyl například mladý přírůstek do vlčí smečky a až z dalekého Tádžikistánu do jižních Čech doputovaly dvě samičky medvěda plavého. Dařilo se i s vlastními odchovy, narodila se dvě koťata rysa karpatského, jedná se o mimořádně cenný chov, neboť otec mláďat pochází z volné přírody.

Foto, cs.wikipedia.orgNavíc si celá zahrada prošla i nezbytnou rekonstrukcí, oprav se dočkaly jednotlivé expozice, ale například i cesty. Před koncem roku zde rovněž vznikla i Japonská zahrada s řadou jehličnanů či bambusů. Nejnovějšími expozicemi jsou pak ty již z roku 2013, které ukazují život hor, stepí a dále se zaměřují na velké šelmy a plazy.

 

Web: www.zoohluboka.cz

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Hluboká nad Vltavou

 

 

Mohlo by vás zajímat:

ZOO Praha

ZOO a zámek Lešná

Největší ptačí zoo na světě

Zoo Hodonín

Zoo Ústí nad Labem

Jak Olomouc k ZOO přišla

Na návštěvě v Zoo Brno

 

 

 

 

 

       
    Čtěte také:  
   

Hluboká nad Vltavou - informace o městě

 
       

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.