Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklovýlety kolem Černovic

Impozantní hrad KámenNa východním okraji Vysočiny v okrese Pelhřimov najdete malebnou obec Černovice u Tábora, jejíž okolí nabízí pestrý výběr  cyklovýletů od jedné historické památky ke druhé. Můžete se vydat k pohádkovému zámku Červená Lhota, ke hradu Kámen či Choustník, navštívit známé obce Kamenice nad Lipou, Pacov, historické město Tábor a další místa.

 

 

Nabídka ubytování v historickém  jihočeském městě Tábor od 750 Kč/noc.

Ubytování

Černovice jsou příjemnou základnou i pro delší pobyt. Jsou zde přístupná sportoviště, zajímavá cukrárna s tisícem starých budíků, krásné přírodní koupaliště a řada ubytovacích možností v soukromí, v penzionu Mlýn, nebo v campu na břehu koupaliště. Obec leží na trase úzkokolejné železnice z Jindřichova Hradce do Obrataně, což je zdejší rarita.

 

Náměstí v Černovicích 

Náměstí v Černovicích


Výlety

K poznání blízkého i vzdálenějšího okolí je potřeba alespoň víkend, ještě lépe ale týden. Každý den se můžete na kole vydat jiným směrem a vždy budete mít možnost poznat pozoruhodné historické objekty a také krásnou přírodu, kterou tvoří hluboké  lesy, louky a rybníky. My jsme jako svou základnu zvolili příjemný camp u koupaliště, kdy jsem bydleli v pohodlné chatce. Po celý týden jsme denně vyráželi na cyklovýlety a po návratu jsme si vychutnávali osvěžující koupání. Po náspu na protějším břehu v pravidelných intervalech zahoukal motoráček supící po úzkokolejce a připomínající dětský vláček.

 

Červená Lhota

Tento pohádkově krásný a atraktivní zámek ležící uprostřed vodní hladiny byl jedním z našich cílů. Z Černovic je to k němu necelých 20 km po málo frekventovaných silničkách s dobrým povrchem. Vydáte se směrem na Deštnou, Dobešov a Vlkosovice. Zpočátku budete muset vyšlapat několik stoupání, ovšem postupně si zvyknete a při projíždění vesničkami se budete kochat typickými jihočeskými staveními. Největší odměnou vám bude samotný zámek Červená Lhota. Jeho romantický vzhled zrcadlící se na vodní hladině, která celý zámek obklopuje, zapadlé místo, kde se zámek nachází, to vše je důvodem mimořádného zájmu turistů a také filmařů, kteří zde natočili nespočet pohádek.

 

Zámek Červená Lhota 

Zámek Červená Lhota


Celková vzdálenost trasy: 40 km

Povrch: převážně asfalt

Náročnost: středně těžká

 

Hrad Kámen a Pacov

Na opačnou stranu se z Černovic můžete na kole vydat do Pacova, což představuje také zhruba 20 km. Zhruba na polovině trasy se můžete zastavit na monumentálním hradě Kámen. Zvláštností je, že téměř polovinu vzdálenosti do stejnojmenné obce Kámen můžete absolvovat po kvalitní betonové ploše již nevyužívaného letiště. Hrad je krásně zrekonstruovaný, interiéry ukrývají bohaté sbírky a atrakcí je zdejší muzeum motocyklů, které jsou součástí sbírek Národního technického muzea. Další trasa až do Pacova se klikatí smrkovými lesy. V Pacově byste neměli opominout místní zámek a při zpáteční cestě se můžete zastavit a ochladit v přírodní památce, kterou je Chýnovská jeskyně.

 

Celková vzdálenost: 40 km

Povrch: asfalt

Náročnost: střední

 

Autor: Miroslav Šedivý

 

 

 

 

 

 

     
   

Čtěte také: Velká jezera v Jižních Čechách

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.