Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklovýlety po Rokytnici nad Jizerou a jejím okolí

Rokytnice nad Jizerou poskytuje ideální podmínky pro dovolenou a to nejen zimní, ale i tu letní. Na své si zde přijdou nejen vyznavači vysokohorské turistiky, ale i  cyklistiky.

Všechny návštěvníky zajisté okouzlí nádherná dominanta Lysé hory a Kotle. Díky poloze obce máte dobrou dostupnost do okolních míst – Harrachov, Kořenov, vysoké nad Jizerou, Poniklá či Benecko.

 

 

 

Pokud budete nějaký cyklovýlet plánovat, pečlivě zvažte jeho délku i náročnost, budete se pohybovat v horském terénu, setkáte se s se spoustou stoupání a někdy i horší sjízdností terénu.

 

Sedačková lanovka i pro cyklisty

V letním období můžete v Rokytnici využít sedačkovou lanovku Horní Domky s letním provozem, která nabízí přiblížení k oblíbeným turistickým trasám směr Harrachov, Dvoračky či k prameni Labe. Využít ji mohou i cyklisté a to i pro přepravu kol. Z její horní části se můžete vydat na celou řadu značených cyklistických tras.

Dráha vede z rohu parkoviště V Horní Rokytnici nad Jizerou a jejím cílem je chata Lovčenka v Horních Domkách. Od června do září je v provozu denně.

Po 400 metrech se dostanete na rozcestí Ručičky, odkud vede celá řada značených tras.

 

Některé tipy na výlet z Horních Domků

  • Cyklotrasa č. 1 - Ručičky – Dvoračky – 2 km

  • Cyklotrasa č. 2 - Ručičky – Dvoračky – Rezek – 7 km

 

Ubytování v Rokytnici nad Jizerou

 

Penzion Seidl

Cena na noc pro dva - 835 Kč
 

Pension Troll

Cena na noc pro dva - 940 Kč
 

Penzion Major

Cena na noc pro dva - 945 Kč

 

Z Rokytnice přes Dvoračky do Harrachova

Nechcete – li využít lanovku, můžete se na cyklovýlety vydat přímo z Rokytnice. Jedním z nich je středně náročná trasa do Harrachova přes Dvoračky, jejíž délka je 35 km.

Zpočátku je to spíše stoupání, v polovině Vlčí stezky se vám naskytne nádherný výhled na Rokytnici nad Jizerou. Pokračujete po zpevněné štěrkové cestě do Sedla. Hledáte – li občerstvení, poskytne vám jej horská chata Dvoračky, z níž vede cesta na rozcestí Ručičky a podél Plešivce. Cestou minete nádherný Mumlavský vodopád, u něhož se rozhodně zastavte. Do Rokytnice se vracíte zpět přes Rýžoviště.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.