Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole okolo Třeboně

Při cyklistickém výletu Třeboňskem si může prozpěvovat známou lidovou písničku „Okolo Třeboně, pasou se tam koně“ a zároveň poznávat spoustu zajímavých míst.

Vydat se můžete po cyklotrase, která tvoří okruh kolem tohoto jihočeského  rybářského centra. Okruh vede lesnatou krajinou plnou rybníků, zčásti pojedete po lesních cestách a po hrázích rybníků a zčásti po asfaltových silničkách. Jedná se však o silnice III. třídy, které jsou tudíž motoristy velice málo využívané, takže se nemusíte obávat žádného velkého dopravního ruchu.

 

 


Naučná stezka

Tento cyklovýlet je nejen výbornou a nenáročnou relaxací, jelikož vede převážně rovinatým terénem. Zároveň budete mít možnost poznat přírodní krásy a celou spoustu zajímavostí, které Třeboňsko nabízí vnímavým návštěvníkům.

 

Cyklookruh

Trasu kolem Třeboně tvoří okruh dlouhý 39 km, na kterém se můžete poučit a načerpat spoustu vědomostí na 22 zastávkách, kde jsou umístěny informační tabule v  českém a  anglickém jazyce. Informace se týkají nejen rybníků, ale i dalších typických třeboňských zajímavostí, jako jsou celé rybniční soustavy, rašeliniště a  lesní komplexy. Samozřejmě se dozvíte také mnoho cenných informací o zdejší fauně a flóře. Nechybí ani popis historického vývoje od prvního osídlení až po současné rybářství.   

 

 

Kudy stezka vede

Začátek celého uzavřeného okruhu je přímo v Třeboni, a sice na hrázi zdejšího rybníka Svět. Po zdolání celé 39 km dlouhé trasy vás cesta dovede opět do Třeboně, konkrétně k branám města, kde se z panelu můžete dozvědět o historii a dochovaných památkách tohoto slavného města. Na trase se postupně můžete zastavit na 22 zastávkách. Těmi jsou například rybníky Svět a Opatovický, dále zastávka u Pilaře, kde je pro vodáky jeden z nejnebezpečnějších jezů na řece Lužnici, která tvoří přirozenou osu Třeboňska. Dalšími zastávkami jsou Lutová s venkovskou architekturou, Stříbřec a jeho most a nakonec se kolem rybníků Vyšehrad a Vítek dostanete zpět do Třeboně.

 

Rybník Svět

 

Trasa dlouhá 39 km je nenáročná a vede převážně po zpevněných cestách.

 

  Tip na ubytování:  Garni Hotel Třeboň Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
  Tip na ubytování:  Hotel Myslivna Cena na noc pro dva - 1 250 Kč

 

 

 

 

                                 Čtěte také: Lázeňská Třeboň

 

 

       
     

Čtěte také: Velká jezera v Jižních Čechách

       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.