Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Šumavské cyklotrasy

Šumavskými  lesy prochází spletitá síť cyklostezek a výlety po nich nabízejí čistou přírodu, nádherné lesy, čisté rybníky, přehrady a potoky a spoustu zajímavých míst.

Značené cyklotrasy umožňují projíždět i chráněnou přírodní rezervací. Vzhledem k tomu, že celá cyklistická oblast je poměrně rozsáhlá, jsou pro  cyklisty připraveny místní cyklobusy, které vás přiblíží k jednotlivým, i vzdálenějším, místům.

 

 

Cyklotrasa přísně chráněným územím

Kubova huť – Pravětín – Na Křížkách – Křišťanovický rybník – Blažejovice – Volary – Lenora – Horní Vltavice – Kubova huť.

Jedna z cyklotras procházející chráněným územím je Pralesní okruh, jehož délka je necelých 70 kilometrů. Trasa vede jelení oborou, kolem pralesů, rozhledny a rybníka. Ale projíždíte i několika vesničkami. V Lenoře můžete navštívit Muzeum historického skla. Největší stoupání je v začátku trasy, k hoře Boubín. Další mírný výšlap je pak ke Křišťanovicím. Křišťanovický rybník nabízí příjemné koupání. Ve Volarech máte možnost vidět původní šumavské dřevěnice.

 

Ubytování - Volary

 

Apartmány

Cena na noc pro dva - 940 Kč
 

Hotel Chata

Cena na noc pro dva - 888 Kč
 

Penzion Sněžná Volary

Cena na noc pro dva - 783 Kč

 

Výlet k prameni Vltavy

Kubova huť – Alpská vyhlídka – Borová Lada – Kvilda – prameny Vltavy – Bučina – Račí – Kubova huť

Hledáte – li trasu pro celodenní výlet, může to být třeba výšlap k prameni Vltavy. Trasa měří necelých 50 kilometrů.

Na trase vás čeká Alpská vyhlídka, rašelinné jezero, které je největší v Čechách a některá dříve nepřístupná šumavská pásma. Zhruba uprostřed trasy je turistické středisko Kvilda, kde je možnost občerstvení v několika bufetech a restauracích. K prameni Vltavy jsou to z tohoto místa necelé tři kilometry. Z obce Bučina se můžete nechat odvést cyklobusem. Chcete – li pokračovat dál na kole, směřujete na Knížecí pláně. Při dobrém počasí odsud dohlédnete do salcburských Alp. Podél toku Teplé Vltavy a Horní Vltavy se vracíte zpět do Kubovky.

 

O výletu k pramenům Vltavy jsme psali taky zde.

 

 

Čtěte také:

Výlet na prameny Vltavy

Stezka korunami stromů

Šumava - jezera a Pancíř

Nejvyšší hora Šumavy

Návod jak vybrat nejlepší jízdní kolo

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.