Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Nejvyšší hora Šumavy

Foto, en.wikipedia.orgNejvyšší hora Šumavy, Velký Javor (německy Großer Arber), se nenalézá na české straně, ale v Bavorsku. Měří 1 456 metrů a vlastní vrchol tvoří čtveřice skal. Je bezlesý a jeho fauna a flóra představují naprostý unikát mezi příhraničními bavorskými pohořími. Roste tu mnoho jedinečných rostlin, které se přizpůsobily drsným podmínkám, a rovněž žije řada zástupců ptačí říše.

Dosud se zde nachází německé vojenské zařízení protivzdušné obrany, vzniklé během tzv. studené války, toho času provozované NATO, ale jinak si Velký Javor oblíbili především lyžaři, a to i ti čeští, jichž rok od roku přibývá.

 

 

Otevřelo tady největší středisko v Bavorském lese. Mezi zdejší populární sportovní vyžití patří sjezdovky, běžky, carving i skialpinismus. Další součásti areálu reprezentují též snowboardový park a sáňkařská dráha.

Opomineme-li Krále Bavorského lesa, jak se hoře přezdívá, nejvyšším vrcholem na české straně Šumavy se s 1 378 metry stal Plechý.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Velký Javor - letecký pohled  By Pegasus2 (Own work by the original uploader) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Ubytování na Šumavě přes portál booking.com

Tip na chatu: Hotel Čertova chata leží v oblíbeném lyžařském areálu Špičák jen 3 km od Železné Rudy.

Chata

Chata

 

 

      Mohlo by vás zajímat: Nejvyšší hory v ČR
  Pořadí Vrchol Pohoří Výška
    1. Sněžka Krkonoše 1 603 m
    2. Luční hora Krkonoše 1 555 m
    3. Studniční hora Krkonoše 1 554 m
         

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Znáte nejvyšší horu Slovenska?

Kde se nachází nejvyšší hora světa?

Jak se jmenuje nejvyšší hora Evropy?

Kde najdeme nejvyšší horu Polska?

Jak se nazývá nejvyšší hora jižní Ameriky?

Jak se nazývá nejvyšší hora Austrálie?

 Vložil/a: Daniel Česák 14.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.