Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Dubaj - město zážitků

DubajStarobylé uličky, provoněny kořením a kontrast nejmodernějších staveb světa. Písečné pláže, vodní sporty, potápění se s delfíny, ale i návštěvu luxusních obchodních center - to vše a mnohem více nabízí Dubaj!

 

 

Dubai City   Takto se oficiálně označuje město, pro nás dobře známe jako Dubaj, jelikož se nachází na stejně nazvaném emirátu ve Spojených arabských emirátech. V překladu pak Dubai znamená něco jako ,,místo srazu", což je docela výstižné, vzhledem k tomu, že zde žije 99% obyvatelstva. Toto město je rozděleno na dvě části výběžkem Perského zálivu Dubai Creek a pyšní se pobřežím o délce neuvěřitelných 72 km a oblíbenou a také dobře známou pláží na jihu, s názvem Džumeira. Dubaj je ale hlavně známé jako ,,město mrakodrapů a luxusu". Turisté zde často navštěvují hotelové komolexy, jako jsou Džumeira, Nakheel Harbour, Tower, nebo přístavní a hotelové centrum Dubai Marina a nejrůznější obchodní centra, jako je například World Trade Centrum.

 

Dubaj

,,Vodopád v nákupáku, proč ne? :) Jeden z posledních večerů v tomto úžasným světě bez limitu, na kraji pouště, kde nebylo nic, než jen osada lovců perel a kde se dnes tyčí jeden z mnoha divů světa. Jsem rád, že jsem to všechno mohl vidět na vlastní oči a těžko se mi vrací z tohoto zhýčkaného světa plnýho luxusu do obvyklé reality u nás, ale nic se nemá přehánět. :) " Martin Kucharík

 

 

Dovolená v Dubaji   Pro dovolenou na tomto úžasném místě se můžete rozhodnout prakticky kdykoliv. V létě zde totiž teploty dosahují 40°C přes den a 30°C v noci, s pocitovou teplotou až k neuvěřitelným 60°C ( díky vysoké vlhkosti). V zimě pak denní teploty ukazují okolo 28°C přes den a v noci neklesají pod 15°C. Možná i proto není divu, že zde naleznete klimatizované autobusové zastávky.

 

Dubaj

,,Dnes máme jeden z chladnějších dnů, teplota se drží na čtyřicítce. :) Teplota moře je obdobná se vzduchem, potím se i ve vodě.. :) Takže flákačka na pláži u Burj Al Arab." Martin Kucharík 
 
       
  Zpáteční letenky z Prahy do Dubaje nabízí např. web Letuška v rozmezí 6 - 7 tis. Kč    
       
 
 
Dubaj si každý užije absolutně po svém!
 
Jak bylo již zmíněno v úvodu, je to město plné luxusu, ale i historie a krom toho nabízí také skvělé možnosti pro dovolenou u moře. Pláže jsou zde písčité, s jemným bílým pískem, který vás hřeje pod nohy a moře je nádherně čisté a průzračné. Milujete-li potápění, je to ideální místo pro pozorování podmořského světa. Nebo, si zaplavte třeba s delfíny.
Dubaj
Nadechněte se z hluboka, přicházejí nepopsatelné zážitky 
 
Dubaj přináší také spousty nezapomenutelných zážitků. Například zde můžete okusit poušť opravdu na vlastní kůži a užít si ji i v jiném slova smyslu, než jako obrovský lán vyprahlého písku. Přespání pod beduínským stanem a pozorování hvězd uprostřed pouště pak už asi nikdy nezapomenete! Také projížďka na velbloudech, či v terénním autě je ten pravý adrenalin. Dokonce můžete sjíždět pouštní duny na lyžích, či na snowboardu, no není to paráda? Kromě toho poušť také nabízí neobvyklou možnost, zahrát si golf na stále zelené ploše, uprostřed ničeho. Na výhře pak asi nezáleží, ale pamatovat si tyto zážitky budete už napořád. 
 
Dubaj
 
Dubaj, jako místo všeho ,,NEJ"
Dubaj se pyšní tím, že staví ty největší a nejdražší projekty a stavby světa. Né náhodou zde pak můžete, po předchozí rezervaci, navštívit nejvyšší stavbu světa Burj Khalifu ( Burdž Chalífu), která je vysoká 828m! Také je zde nejvýše umístěný výtah, který pochází, jak jinak, než z České republiky
Dalším ,,nej" Dubaje je největší obchodní centrum Dubai Mall, ve kterém sídlí 1200 obchodů a najdete zde dokonce i akvárium, nebo zimní stadion. S tímto centrem je také spojeno ještě jedno ,,nej" a tím je největší cukrárna ve světě, která zde sídlí. 
Na ostrově Bluewaters Island pak stojí za to se projet na největším ruském kole ve světě - Dubai Eye!
A proto, že je Dubaj městem luxusu, najdete zde také nejluxusnější hotel světa a tím je hotel Burj Al Arab, který je nositelem sedmi hvězdiček a je dobře známý, díky svému tvaru plachetnice. Poslední ,,nej" pak patří místním orgánům. Místní policie zde vlastní totiž ty nejdražší policejní vozy vůbec.
 
Duabj
   
Kam za historií?
 
Pokud se vám ale ze všeho toho nablýskaného světa luxusu bude točit hlava, jsou zde i nádherná historická místa, která můžete navštívit. Při těchto toulkách ,,do minulosti" pak opravdu okusíte a nasajete pravou atmosféru arabského světa tak, jak ho známe z pohádek o kouzelných kobercích.
- pevnost Dubai Fort : původně britskou vojenskou základnou z r. 1787, nyní je zde Dubai Museum,
- přístav Dhow Warfes : z r. 1830, dnes slouží spíše pro výletní lodě a kopie historických obchodních lodí,
- Šindaga ( Shindagha Heritage Area) : zrekonstruovaná historická osada. Naleznete zde stavby z hliníkových cihel, palmového dřeva a listí. Navíc zde dopoledne muži předvádějí umění svých řemesel a ženy lákají vůní a ochutnávkami místní kuchyně.
Za návštěvu také stojí dvě dobře známé čtvrtě. Tou první je Bastakia Quarter a nachází se zde musem námořního obchodu, s přilehlou historickou osadou. Druhou čtvrtí je pak více známá Deira. Tady opravdu zažijete tu správnou atmosféru života místních obyvatel, díky návštěvě čtyř historických tržnic, které stále fungují do dnešní doby. Pokud milujete ruch tržišt, zavřete oči a představte si to všechno, co zde můžete vidět a zažít. Přes zlato,šperky a textil, se prolíná vůně nabízeného koření, přírodních parfémů a čajů, ale také vás do nosu bouchne zápach rybiny, jak se budete přibližovat k velmi živému Rybímu trhu, který leží u zastávky metra Palm Deira.
   
Příklad cen hotelů v Dubaji přes booking.com
 

Best Western Plus Pearl Creek 

Cena na noc pro dva - 1 652 Kč
 

Atana Hote

Cena na noc pro dva - 1 540 Kč

 
Topovky na závěr!
 
Na závěr jsem si pro vás přichystala pár známých i neznámých ,,kuriozitek", kterými se Dubaj odlišuje od světa. 
O klimatizovaných zastávkách jsem se již zmiňovala. Ale co řekněte na automaty na zlato? Ty zde naleznete hned dva a to v hotelu Atlantis a v nákupním centru Souk Madinat. Číslo dvě se také pojí s další kuriozitou a to přesně se dvěma obrovskými lustry na dvouch různých stanicích metra, které byly vyrobeny opět v České republice firmou Lasvit. Také je zde opravdu levný benzín, v přepočtu cca 9 Kč/litr a v této horké zemi najdete i krytou sjezdovku s lanovkou pro lyžaře - Ski Dubai. Dubaj by se dalo nazvat i ,,městem jeřábů", jelikož 20% jeřábů z celého světa se nachází právě zde! A nakonec taková zvláštnost - do roku 1990 zde stál pouze jeden mrakodrap. Město, jak ho vidíte teď, se tedy rozrostlo do svých výšek za poměrně krátký čas. 
 
Mám takový pocit, že jedna dovolená na Dubaj prostě nestačí! Přeji vám krásně prožité chvíle v tomto městě zážitků, kde i nemožné je možné!
 
Lucie Holásková
   
   
   


Další články o Dubaji: 


Vložil/a: Daniel Česák 08.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.