Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Rady a tipy na cestu do Dubaje

Foto, en.wikipedia.orgDubaj ležící na severu Arabského poloostrova, vás uchvátí jednak svou starobylou částí s půvabnými romantickými uličkami, jednak moderní částí města s mnoha výškovými budovami a velkým luxusem.

Před cestou

Pokud se vydáte na cestu letadlem z Prahy, očekávejte dobu letu kolem šesti hodin. Nemusíte si dělat starosti s vízovou povinností, protože ta pro občany České republiky od roku 2014 neplatí. Váš pas však musí být platný ještě 6 měsíců od doby, kdy vstoupíte do země.

(zdroj: mzv.cz)


Nejsou povinná žádná očkování, pouze se doporučuje, nechat se očkovat proti hepatitidě A a B, tyfu, tetanu a vzteklině. V zemi a zejména v Dubaji, je velmi kvalitní lékařská avšak soukromá péče. Mějte tedy na paměti, že kvalitní cestovní pojištění je téměř nutností k uhrazení nenadálých situací.

Ochranné prostředky proti komárům by si vaše místo v kufru také měly najít, protože v některých obdobích je jich tu opravdu velké množství.

 

 

          Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Letiště

S největší pravděpodobností přistanete na letišti Dubai International Airport (DXB), druhá  méně možná varianta je letiště Dubai World Central Al Maktoum International Airport (DWC).

Kolik stojí zpáteční letenky?  Cena těch levnějších s nízkonákladovými společnostmi se pohybuje kolem 6,5 tis. - 8 tis. Kč v ekonomické třídě a v závislosti na ročním období, letecké společnosti a slevových akcích.

Jak dlouho poletíte? Délka přímého letu (bez přestupu) je 6 - 7 hodin

Přehled letů z Prahy do Dubaje na českých nejpoužívanějších vyhledávačích letenek Kiwi.com Pelikán Královna Letuška

Ceny zpátečních letenek na lince Praha - Dubaj přes portál Královna

 

     
 

Zpáteční letenky směr emirát Dubaj vyjdou cenově výhodněji (kolem 6 - 7 tis. Kč) v letních měsících, kdy tady panují vysoké teploty a můžou se vyšplhat až na neskutečných 50 ° C. Turisté proto preferují návštěvu této oblasti spíše v zimním období, kdy sem prchají za teplem, to se ale ceny letenek a ubytování pohybují převážně na vyšších úrovních. Nejlevněji vycházejí spoje s aerolinkou UIA, která nenabízí přímý let a cestující se tak musí spokojit s přestupem v Kyjevě.  Přehled letů zkoukněte např. na webu Letušky.

 
     


Mapa - let do Dubaje

Mapa Kiwi.com: trasa přímého  letu z Prahy do Dubaje

   

Jazyk a měna

Úředním jazykem je pochopitelně arabština, ale domluvíte se i anglicky. Navíc jsou veškeré nápisy psány dvojjazyčně, takže se nemusíte obávat neporozumění.


Měnou je dirham, který můžete směnit jak v bance, na letišti, obchodních centrech, ve směnárnách, které zároveň mají výhodnější kurzy a lepší provozní dobu. Navíc si směnárny neúčtují poplatky za výměnu. Obchody, hotely nebo restaurace přijímají platbu dolary nebo eury.

1 dirham (AED) má 100 filů. 1 USD = 3,97 AED, dirham je tedy zhruba 6,6 Kč.

 Jak platit v SAE čtěte zde

   

Počasí

Tab.: průměrná teplota vzduchu v °C od ledna do prosince  

  23 25 28 33 37 39 40 41 38 35 30 26

Tab.: průměrná teplota moře v °C od ledna do prosince 

19

20

22

26

30

31

32

31

31

30

29

23

   
     
                                Předpověd počasí v této destinaci  
     
   

Místní mravy

Foto, en.wikipedia.orgJde o zemi tolerantní k neislámským turistům, avšak pár omezení se najde. Většina hotelů vyžaduje slušnější oblečení na večeři (zákaz šortek). Ženy nejsou nijak omezeny, ale muži musí mít (kromě bazénů) vždy košili či tričko.

V době Ramadánu by turisté neměli na veřejnosti pít alkohol, jíst, kouřit a plivat.

Také není vhodné se na veřejnosti líbat, jiné intimnosti také nepřipadají v úvahu. Zajímavostí je, že homosexualita se trestá, ale osoby se stejným pohlavím se mohou na veřejnosti vodit za ruce.

Při podání ruky čeká muž, až mu žena ruku podá.

Neměli byste jíst a podávat věci levou rukou.

 

Všeobecná doporučení a upozornění

Úroveň hygieny je poměrně vysoká, přes to si dejte pozor na maso z trhu (raději kupte balené v supermarketu) nebo na saláty v restauraci. Choďte spíše do těch, které jsou již na první pohled čisté. Voda z kohoutku je ve větších městech pitná, ovšem hodně chlorovaná, proto raději doporučujeme vodu balenou.

Ve většině muzeí není možné fotografovat, někde pouze za poplatek. Není vhodné fotit ženy a muže bez dovolení, zákaz fotografování vládních a vojenských budov zde také platí. Fotit či pouze pozorovat modlící je velmi nevhodné.

V žádném případě nekonzumujte alkohol na veřejnosti, mimo hotelové restaurace!

Pokud budete dodržovat určitá pravidla, rozhodně pro vás bude dovolená v Dubaji zážitkem!


Další užitečné informace o Dubaji (SAE) najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí

Jaký je teď v Dubaji čas?  přičtěte 2 hodiny k našemu středoevropskému času

Tip na ubytování přes portál booking.com: apartmán v hotelu Al Nawras pro 2 osoby na týden za 9 305 Kč. Disponuje střešním bazénem, saunou a posilovnou. Nachází se jen 6 km od letiště a 11 km od centra města.

Booking.com

 

Příklady cen těch levnějších hotelů v Dubaji na booking.com

 

Best Western Plus Pearl Creek Hotel

Cena na noc pro dva 1 652 Kč
 

Holiday Inn Express Dubai Airport

Cena na noc pro dva 1 320 Kč

 


*Autor úvodní fotky - By Ahmedn97 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 
Průvodce Dubají čtěte zde
 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.