Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kam zajít v Turíně?

Turín, en.wikipedia.orgHistorické město s 900 tisíci obyvateli, to je Turín. Pokud přidáme ještě předměstí, zvýší se počet lidí až téměř na 2 miliony. Známky prvního osídlení odsud pocházejí už z doby přibližně 3. století př. n. l. Budování města ovlivňovala na počátku 19. století nejen Francie během vládnutí císaře Napoleona I. Bonaparta, ale i samozřejmě Habsburkové.

 

 

 

Náměstí spojují podloubí

Podloubí se sloupy vedou do dáli a propojují i jednotlivá náměstí v celém městě, to je velmi známá podoba Turína. Sloupořadí se táhne v některých případech dokonce i v délce několika kilometrů.

Dalším turínským poznávacím znamením je Mole Antonelliana. Byla zbudována v 19. století a dosud jde o jednu z vůbec nejvyšších zděných budov na světě. Ukrývá se v ní muzeum věnované kinematografii.

 

Turín, en.wikipedia.orgTurínská podloubí na Via Po, autor fotky: Alessandro Ricci (Alrige)


Jedno z nejvýznamnějších muzeí

„Hlavní město evropského baroka,“ tak se Turínu také někdy přezdívá. V jeho historickém jádru stojí velké množství barokních paláců. Hned několik jich je na náměstí Castello. Královský palác, sídlo rodu savojských a následně i italských králů. Jádrem Palazzo Madama je středověký hrad ze 13. století, ovšem i ten byl přebudován v barokním stylu. Museum Egypta - Egizio sídlící v barokní budově Palazzo dell´ Academie delle Scienze představuje veřejnosti sbírky egyptského umění a díky nim se staví na úroveň, jakou mají ta nejvýznamnější muzea s tímto zaměřením v Káhiře a v Londýně.

 

Museum, en.wikipedia.orgArtefakty v Museu Egypta - Egizio, By Tim Adams (worldisround.com) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

 

Palazzo Madama, en.wikipedia.orgPalazzo Madama, By Geobia (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Zajděte si na čokoládu

Ovšem Turín nabízí i spoustu dalších zajímavostí. Město je sídlem automobilky Fiat. Chcete vidět největší otevřený trh pod širým nebem? Potom se vydejte na Porta Palazzo. Poutník, kterého po celodenním toulání zmůže únava, si může jít sednout do některé historické kavárny. Právě Turín je vyhlášeným centrem výroby čokolády včetně lahodného nugátu. Kvalitní káva je samozřejmostí. V minulosti zde v kavárnách trávily svůj volný čas různé významné osobnosti. Kromě toho se zde servírovaly a servírují různé likéry, třeba bicerin, založený také na čokoládě.

 

Piazza Castello, en.wikipedia.orgPiazza Castello, By chensiyuan (chensiyuan) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC cinziaclc, Turín


 
Mohlo by vás zajímat: Mapa turínského metra
 

 

Letecky město a okolí obsluhuje Letiště Turín, které se nachází 17 km od centra.

Turín

 

   Tipy na hotely přes booking.com

Turín

 

 

 

 

 

 

Mohloby vás zajímat:

Vlakové nádraží v Turíně - Torino Porta Nuova railway station

Piemont: oblast hor, jezer ale i vína

Veřejná doprava (MHD) - Turín

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.