Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Londýn Stansted (STN)

Stansted, en.wikipedia.orgLetiště Stansted (STN) je vybaveno jednou přistávací ranvejí a nalézá se v hrabství Essex, 44 km severně od Londýna. Patří k nejvytíženějším v dosahu hlavního města  Anglie po Heathrow a Gatwick.

Z ČR je využíváno nízkonákladovými aerolinkami Ryanair a Easyjet. Za rok 2014 jím prošlo skoro 20 mil. cestujících.

 

 

 

Web aerodromu: www.stanstedairport.com

Název: London Stansted Airport

Adresa: Bassingbourn Rd, Stansted CM24 1QW,  Velká Británie

 

 

 

Přílety   Odlety

Stansted, en.wikipedia.orgLetištní terminál, User: (WT-shared) Albion at wts wikivoyage [CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons


 Flightradar24 – Londýn

Kde ho najdeme? Mapa Google - Stansted

 

Cesta vlakem do centra - vlaková zastávka

Vlakovou stanici najdeme hned vedle budovy letiště (2 minuty chůze) a pravidelné spoje jezdí po 15 minutách. Cena jízdenek je při zakoupení přes internet o 2 libry nižší. Detailní informace naleznete na webu www.stanstedexpress.com, cesta do zastávky Liverpool street (zastávka metra - mapa) trvá 50 minut.


Cesta autobusem do centra

Dáváte - li přednost silniční dopravě, tak pravděpodobně využijete služeb těchto nejvyužívanějších autobusových dopravců: National Express web: www.nationalexpress.com a Terravision web: www.terravision.eu, doba cesty trvá podle hustoty dopravy přibližně 1 až 1,5h. Cena za jednosměrnou jízdenku je 9 Liber / 270 Kč.

 

Stansted, en.wikipedia.orgParkovací plochy, Thomas Nugent [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons


Plán letiště

StanstedDopravní situace a napojení na silniční síť

 

Wi-Fi zdarma je k dispozici v celém terminálu na 60 minut denně.

Seznam destinací A-Z

 

Trasa letu PRG - STN

Trasa letu PRG - STN

Trasa letu z Prahy do Londýna, doba letu cca 2h, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Co dělat když na let musíte čekat déle než pár hodin?

Během cestování se tato situace asi nevyhne nikomu. Vše máte předem jasně naplánováno, let by měly navazovat bez problémů a vy se již těšíte do cíle. Co ale dělat, když se zhorší počasí, letadlo má zpoždění nebo vám let dokonce zruší a vy musíte čekat na další?

Letiště Standsted odbavuje mnoho letů nízkonákladových společností. U nich však nebývá výjimkou, že se lety opozdí nebo přeloží. Pokud nechcete trávit noc na letišti, poohlédněte se po nějakém nejbližším hotelu.

Jízda do centra Londýna a zpět vás bude stát skoro tři hodiny času a to se nevyplatí. V těsném okolí letiště však máte na výběr mezi mnoha hotely, kde si vybere jistě každý. Chcete-li bydlet co nejblíže letišti, zvolte Radisson Blu Hotel London Stansted Airport, který se nachází pouhé dvě minuty chůze od letiště.

Jestli sledujete nejnižší cenové nabídky, nenechte si ujít Bed and Breakfast Elsenham Lodge, který se nachází jen 1,8 km od letiště a nabízí dvoulůžkové pokoje od 1 500 Kč za jednu noc.

   Celková nabídka ubytování poblíž letiště

Hotely

 

  Ubytování na portále booking.com - londýnské hotely 

Stansted ubytování

 

 

 

 

 

 

Pronájem aut na Letišti Stansted
   

 

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Přehled letišť v Londýně a nejbližším okoli

   

Tipy, kam vyrazit v Londýně

   

MHD v Londýně

   

Jak vypadá letenka?

   

Velká Británie a její měna

     

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 31.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.