Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Italské letovisko Positano a blízké Sorrento

Toužíte po doIlustrační fotovolené s čistým mořem, ideálním koupáním na  dvou písečných plážích Fornillo a Grande a kamenité pláži Scoglier v nádherném prostředí s možností ubytování všech druhů hotelů ve vysoké kvalitě s možností ubytování dokonce i ve dvou hotelích uvedených mezi nejlepšími světovými hotely? Navštivte letovisko Positano, malebné městečko na strmém kopci na pobřeží italské Kampanie.

Díky mírnému a suchému podnebí si můžete plně užít dovolenou v městečku, které má navíc originální architekturu s bílými domy postavenými na skále s květinami, které je zdobí, dílnami s barevnými tkaninami a ručními koženými sandály a restauracemi specializujícími se na mořské plody. Nejvýznamnější památkou je katedrála v arabsko-normanském stylu a Kapucínský klášter.

 

Ilustrační foto

 

Nedaleko vzdálené od Positana je malé město Sorrento. Je snadno dostupné z Neapole a Pompejí, a proto je populární turistickou destinací. Leží mezi zelenými kopci a azurovým mořem s výhledem na Vesuv a Neapolský záliv. Je idelálním místem pro ubytování, protože kromě hotelů a rezidencí se zde můžete ubytovat i v kempech a rekreačních vesnicích.

Pobřeží Sorrenta je jedním z nejpopulárnějších destinací v celém regionu Kampánie. Určitě si zde nenechte ujít baziliku Sant Antonio, dále katedrálu známou po celé Itálii s prastarými technikami vykládání dřeva, klášter Sant Francesc a muzeum. Z tohoto lákavého městečka jsou krásné výlety do maximálně 50 km vzdálených míst jako Pompeje, Capri, Ischia, Amalfi, již zmíněné Positano, Ercolano, Paestum nebo třeba Vesuv.

 

Trasa letu

Zpáteční letenky společnosti EASYJET a WIZZAIR z Prahy do Neapole koupíte od cca 1 700 Kč ve vyhledávači Kiwi.com


  Levné ubytování - Positano

 

Hotel Villa Gabrisa

Cena na noc pro dva - 3 620 Kč
 

Positano Art Hotel Pasitea

Cena na noc pro dva - 1 920 Kč

 

Doprava

Jak se k pobřetí Sorrenta dopravit? Zřejmě nejjednoduší, nejpohodlnější a pravděpodobně i nejlevnější je využít letecké společnosti Wizzair. Ta pravidelně létá z Prahy do Neapole. Po přistání na neapolském letišti pokračujte před letištní halu. Přímo před halou jsou zastávky autobusu. Do centra města a k vlakovému nádraží vás zaveze tzv. Alibus. Tento červený autobus jezdí prakticky každých 20 min. Cena jízdenky je 3 €. Autobus zastavuje na zastávkách Piazza Garibaldi (u náměstí je hlavní vlakové nádraží) a Piazza Municipio. Za vlak z hlavního nádraží do Sorrenta zaplatíte přibližně 4 €. Vlak "Circumvesuviana" jede podél pobřeží a zastavuje také ve stanicích Pompeii a Herculaneum, což jsou místa, která stojí také za návštěvu. Doba jízdy z Neapole do Sorrenta je mezi 45 a 90 minutami. Vlak jezdí ve zhruba třicetiminutovém intervalu. Ze Sorrenta (vlakové nádraží) můžete využít místní autobusové linky pro dopravu do Positana.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doba letu - Kampanie

 

Města v Kampánii

 

Kde šnorchlovat? Zkuste pobřeží Kampánie

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.02.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.