Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kapverdské ostrovy – ideální cíl v zimním období

KapverdyUjeďte zimě, užijte si moře a vychutnejte teplo! Jen pár hodin cesty od naší republiky svítí slunce prakticky nepřetržitě a bělostné pláže čekají jen na vás.

 

 

Zašlá sláva obchodní křižovatky

Teď by měli zpozornět především milovníci potápění, šnorchlování, ale i mořského pobřeží. O působivé scenérie tu není nouze.

Kapverdské ostrovy totiž byly světoznámou obchodní stezkou a křižovatkou a také místem obchodu s otroky. Dávno minulou slávu dnes připomínají vraky starých korábů a lodí odpočívajících pod mořskou hladinou nebo uvázlých na mělčině.

Pod hladinou navíc na všechny „návštěvníky“ čeká bohatý život překypující tvary a barvami. Ideální podmínky potápěči najdou zejména v okolí ostrova Boavista.

 

 
                            Další informace o této destinaci čtěte zde
 

 

Pro milovníky přímořské kuchyně

Ráno vstát, vyplout (nebo dokonce jen vyplavat) na moře, ulovit, co moře nabízí. Na molu vše hned zpracovat a prodat na trhu, nebo rovnou nejbližšímu zájemci. To je typický den kapverdského rybáře. A vy mu můžete přihlížet.

Ba co víc, především ryby na Kapverdách ochutnejte. Každý den vaší dovolené to může být něco jiného. A nikdy nebudete zklamaní.

 

 

O zábavu vždy postaráno

Kapverdy jsou také ideální last minute destinací. Slunce tu svítí až 350 dní v roce a teploty neklesají pod 25 °C. Zároveň jsou ideálním místem pro alergiky – na ostrově je minimum kvetoucí vegetace, která by jim komplikovala život.

Milujete adrenalin a nesnášíte nudu? Vyzkoušejte kiteboarding nebo surfing. Atlantik vám na Kapverdy posílá pořádné vlny i dostatečný vítr.

Až vás vodní radovánky unaví, vydejte se na souš. Okružní cesty po ostrovech stojí za to. Turisté si zejména oblíbili ty po ostrově Sal, kde se nachází opuštěné zatopené solné doly. V některých z nich se můžete i vykoupat. Ale pozor! Salinita tamní vody je asi 26x vyšší než mořské.

Mezi ostrovy výborně funguje jak lodní, tak letecká doprava, takže se rozhodně nemusíte omezovat v poznávání. Na ostrovech si užijte vyjížďku na čtyřkolkách. Naopak auto není ideální, protože místní komunikace nepatří k nejlepším.

I to je ale součást typické atmosféry Kapverd, kterou si zamilujete.

 

     
 

Mohlo by vás zajímat: Fauna a flóra Kapverdských ostrovů

 
     

 

Ilustrační foto

 

     
 

Čtěte také: Doba letu na Kapverdy

 
     

 

Letenky z Prahy na Boa Vista přes vyhledávač letenek Kiwi.com

Boa Vista

Boa Vista

Cena letenek (tam i zpět) z Prahy na ostrov Boa Vista (BVC) od cca 8 900 Kč přes Kiwi.com

 

 

Čtěte také:

Chcete dovolenou v ráji? Leťte na Kapverdy

Na Kapverdy z Prahy od 8 471 Kč

Kapverdy z Londýna za 6 520 Kč

Z Německa na Kapverdy za 7 128 Kč

Kapverdy z Manchesteru za 4 290 Kč

Kapverdy z Londýna za 5 790 Kč

Kapverdy na poslední chvíli z Londýna za 4 850 Kč

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.01.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.