Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Ajaccio

Psalo se sedmé století před naším letopočtem a řecké obyvatelstvo se začalo pomalu a jistě přelidňovat. Kmeny zahájily kolonizaci, aby objevovaly nová území, vzdálenější ostrovy, které se staly jejich novým domovem. Jedním z mnoha byla také známá Korsika, ležící ve Středomoří, přesněji nynější přístavní město Ajaccio.

Tato oblast byla obydlena přibližně v šestém století před naším letopočtem. Národy nesené vidinou nového území, bezpečí a zásob potravy zde založily nové město.

 

 

 

 

Kde město leží?

Ajaccio se nachází na západní straně ostrova s výhledem na Španělsko a  Francii, k jejímuž území v současnosti náleží.

Historie majitelů je velmi hojná. Ostrov se stal zajímavým cílem již na počátku rozmachu starověkého Říma a později o něj jevili zájem i ve středověku. Přístavní město je také považováno za největší a zároveň hlavní.

 

     
                                     Předpověď počasí - Ajaccio  
     

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

 

Památky a zajímavosti

Významné památky, které se zde nachází,  nelze s přehledem zařadit do jednoho uměleckého slohu, poněvadž se zde prolíná několik historických epoch. Z novověkých staveb se dochovala kaple Jana Křtitele a mohutná pevnost Citadella. Větší počet zabírají budovy z osmnáctého století. Jednou z nich je slavná stavba majáku La Parata.

 

Památník Napoleona Bonaparte v římském hábitu, , Place Foch - Ajaccio

 

Turistickým lákadlem se stal také rodný dům Napoleona Bonaparte. Není náhodou, že v letech jeho působení ve světě, vznikaly v Ajacciu význačné uměleckohistorické památky. Muž, který budil v Evropě respekt, zde nechal postavit císařskou kapli, do níž později umístil ostatky jeho rodu.  V současnosti upoutá naši pozornost množství sochařských podobizen, které uctívají jeho památku a jsou rozmístěny na důstojných místech po celém ostrově.

 

 

 

Turistických zajímavostí je na tomto místě nespočet. Pokud by vás unavil celodenní výlet po pamětihodnostech, Ajaccio si troufne zabavit vás odpočinkem na pláži. Na pobřeží se střídavě objevují větší kameny a bílý písek směřující do průzračně čisté, tyrkysové vody.

Jelikož hlavní město Korsiky lemuje přístav, je možné zamířit na výlet lodí nebo se touto cestou do Ajaccia naopak dopravit.  

 

 

 

 

Místní kuchyně

Ať už procházíte městem ve dne či v noci, určitě vás zastihne chuť na místní speciality. Korsická kuchyně využívá okolního moře k přípravě delikates z mořských plodů a neméně vyniká v přípravě klobásek z masa, které pochází přímo odsud. Několikero různých druhů masa ve spojení se sýrem, bylinkami a olivovým olejem, jsou tím pravým zážitkem pro gurmány.

 

   Ubytování v této lokalitě

 

ibis budget Ajaccio

Cena na noc pro dva - 2 120 Kč
 

Hotel Marengo

Cena na noc pro dva - 2 412 Kč
 

Albion

Cena na noc pro dva - 3 120 Kč

 

 

Okuste atmosféru místa, které vychovalo slavného Napoleona. Projděte se ve stejných ulicích a nechte se okouzlit uměním. Poznejte jeho rodné město a nezapomeňte ochutnat pokrmy, které oslavují přírodní bohatství Korsiky.

 

Autor: Tereza Hotovcová

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Le Monde en Vidéo, Ajaccio

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Korsika dosud neobjevená

Tip na dovolenou u moře: Korsika

Last minute zájezdy na Korsiku - přehled

Korsika z Prahy za 3 041 Kč

Korsika z Vídně za 1 620 Kč

Kaskády Manganello - jeden den v horách KORSIKY

Doba letu do Francie

Letiště na Korsice

 

 

               
           

Čtěte také: Letiště Ajaccio (AJA)

 
               

 

 

              Další francouzská města

  Paříž Štrasburk Nantes Marseille Nice  
  Cannes Bordeaux Rennes Lille Mety  
  Orleáns Lyon Toulon Rennes Antibes  
             

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.