Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Informace - Caorle

 • Letovisko Caorle se nachází v severní  Itálii pár kilometrů na západ od známějšího Bibione. Za časů starých Římanů sloužilo jako přístav. O Caorle se v dnešní době říká, že patří k nejvíce historickým letoviskům, které jsou mezi Benátkami a Terstem.

 • Jistě vás okouzlí útulné kavárničky, úzké uličky a barevné domky místních obyvatel. Ne na darmo se říká, že Caorle je nejkouzelnější město severní Itálie.

 • Dnes si Caorle zachovává tvář rybářské vesnice, která se přes léto zaplní turisty. Rybáři zde v brzkých ranních hodinách sedí v kavárně a připravují se na vyjížďku, kde chytají ryby. Caorle je proslulé také kuchaři, kteří zde připravují hlavně rybí speciality a dary moře.

 • Místní rybáři se svými barevnými loďkami jsou úžasnou podívanou pro všechny návštěvníky. Zajímavé je také sledovat dražbu ryb, které rybáři nechytali během dne. Ceny se neprezentují nahlas, ale šeptají se – nikdy se tam nedozvíte, za kolik byl úlovek prodaný.

 • Caorle se skládá ze tří částí – samotné historické město Caorle, druhé je Porto Santa Margherita, které dělí od staré části jen ústí řeky Livenza. Tato je část je moderní, kde se nachází dlouhá pláž. Poslední je nejnovější Caorle Altanea – zde najdete jen vily a nové domy.

 • Osmnáct kilometrů dlouhá pláž se v sezóně zaplní turisty. Lidé z celé Evropy sem přijíždí strávit svou dovolenou v hotelech a penzionech, které jsou po celém letovisku.

 • Pláže v Caorle jsou většinou udržované a uklizené – za ty se ale platí. Stejně jako za slunečníky nebo lehátka. Najdete ale i pláže, které jsou přístupné zdarma, ty se ale neudržují.

 • Jestli chcete mít aktivnější dovolenou, využijte nabídky vodních sportů, zahrajte si minigolf nebo plážový volejbal. A jestli i vás pohltil současný trend – golf, pak neváhejte a zajděte na osmnáctijamkové hřiště v Duna Verde.

 • I rodiny s dětmi si tuto lokalitu velmi oblíbily. Nachází se zde tobogány, skluzavky, a to i mimo aquapark.

 • Když se večer vydáte s dětmi do ulic, připravte si peněženku. Je tady totiž lunapark – tedy atrakce, které vaše děti jistě okouzlí stejně jako výborná italská zmrzlina, která je všude k dostání.

 • Po setmění se můžete vydat do barů a restaurací, ochutnávat výbornou italskou kuchyni a popíjet místní víno. Pokud se budete chtít pobavit a zatancovat, určitě najdete několik diskoték (např.  Disco Don Pablo, více info zde www.visitcaorle.com/en/fun/by-night/disco-don-pablo.html)

 • Až vás omrzí pláže a budete si chtít dát pauzu od sluníčka, projděte si historické centrum městečka. Uvidíte středověkou baziliku San Stefano se 48 metrů vysokou kuželovitou zvonicí.

 

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Caorle, oblíbené letovisko v severní Itálii

Vše důležité, co byste měli vědět o Caorle

Výborná cena: ubytování v Caorle za 516 Kč

Prodloužený víkend nejen v italském Caorle

Ubytování u moře i s více než 50% slevou

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.