Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Informace - Mallorca

Mallorca je ostrov ležící ve Středozemním moři na východ od Pyrenejského poloostrova, je to největší ostrov Baleárských ostrovů. Celé souostroví spadá pod  Španělsko.

 

 

Mapa ostrova, zdroj - openstreetmap.org

 

Rozloha ostrova činí 3 648 km², je tedy srovnatelná s rozlohou Karlovarského kraje. Na Mallorce žije téměř 800 tis. obyvatel.

V letní turistické sezóně je však toto číslo mnohem vyšší, tato oblast je totiž cílem mnoha návštěvníků nejen z Evropy. Lákadlem jsou samozřejmě dlouhé prosluněné pláže, bujarý noční život, historické památky.

 

Pláž - Mallorca

 

 

Většina turistů přilétá na ostrov letadlem, největší letiště má název Son Sant Joan Airport. Nezanedbatelný počet návštěvníků však využije jako svůj dopravní prostředek loď.

 

   
                         Letenky z Prahy (PRG) do Palma de Mallorca (PMI)
   

 

Ročně navštíví ostrov Mallorca více než 20 milionů turistů. Délka pobřeží činí více než 5 tis. km a velká část je vyhrazena pro pláže. Pokud vás polehávání, opalování a vodní radovánky u moře moc neberou, tak nezoufejte Mallorca nabízí spoustu historických i kulturních památek.

 

Nejvíce atrakcí a památek najdete pochopitelné v hlavním městě, které nese název Palma, někdy se říká Palma de Mallorca. Hlavní město Palma se nachází na pobřeží v západní části ostrova. Dominantu města tvoří středověká katedrála La Seu. Katedrála byla navržena v gotickém stylu a stavba začala již v 13. století, dokončení stavby však proběhlo až v roce 1601.

 

Katedrála Le Seu

 

Součástí města je i půvabné historické centrum, ve kterém můžete vidět pozůstatky po římském i arabském osídlení. Za zmínku bez pochyby stojí i sídlo králů, gotický hrad Bellver.

 

Hrad Bellver

 

 

 Ubytování v lokalitě Palma de Mallorca přes booking.com

 

Zajímavosti však najdete i mimo hlavní město, určitě stojí za to navštívit některou z vesniček. Mezi nejzajímavější patří Deià, tato víska se stala útočištěm pro mnoho umělců. Cílem turistů je také jeskynní systém poblíž města Campanet. Pěší turisty bez pochyby zaujme největší pohoří Mallorcy – Serra de Tramuntana.

Nejvyšší hora, Puig Major, se tyčí do výšky 1 445 m.n.m., je však součástí vojenského prostoru, proto není turistům přístupná. Nejvyšší horou,  která je přístupná, je tak Puig de Massanella s výškou 1 364 m.

 

Hora Puig Major, Zdroj fotky: Olaf Tausch, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

 

 

 

  Mohlo by vás zajímat:    
 

Letiště Mallorca (PMI)

Mallorca z Vídně v červnu jen za 974 Kč

 
 

Mallorca z Berlína (SXF) za 526 Kč

Muzeum Rafaela Nadala na Mallorce

 

 

 

 

 

Prázdniny na Mallorce

Zdroj: You Tube, Cereative Commons, Alex and Maddie

 

 

 

 

 

       
      Předpověď počasí v této lokalitě
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.