Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Informace - Sardinie

 

 

Sardinie je druhý největší ostrov Středozemního moře. Je velmi specifickou oblastí Itálie. Najdete zde kromě pláží také hory, útesy, laguny nebo lesy.

 

Poloha Sardínie, zdroj mapy - openstreetmap.org


Sardinie leží přesně mezi  Itálií a Afrikou. Ke každé pevnině to má zhruba 200 km.

Ostrov se dělí na čtyři části: Cagliari, Oristano, Sássari a Nuoro. Hlavním městem je Cagliari.

Italsky se ostrov jmenuje Sardegna. Odvozeno je to ze slova Shardana – to znamená loupeživé mořské národy.

Zhruba osmdesát procent obyvatel Sardinie mluví tzv. sardinštinou. Ta se podobá italština. Domluvit se mimo turistická střediska tak může být pro návštěvníky obtížné.

Sardinie patří k nejchudším částem Itálie. Největším příjmy tvoří turismus, potom rybářství a těžba nerostů. Zvláštní je, že lidé ve vnitrozemí se tady stále, i v 21. století, živí pastevectvím.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští. Velmi dobře chápou, že turisté přivážejí do jejich země peníze.

Ostrov ještě není tolik navštěvovaný turisty jako jiné části Itálie. Proto zde nečekejte obrovské hotely, které by lemovaly pobřeží. Určitě vás to potěší – malé domky utvářejí příjemnou atmosféru.

Pokud se chystáte na Sardinii v hlavní sezóně, rezervujte si ubytování dopředu. Míst k přespání je poměrně málo. Můžete se ubytovat v klasickém hotelu, penzionu, soukromých apartmánech, kempech nebo v tzv. locandech – nejlevnějších hotelech. Populární je poslední dobou agroturistika. Ubytujete se na farmě nebo v domku na venkově, poznáte místní kulturu i jídlo.

Kromě typických italských těstovin si na Sardinii pochutnáte na tuňákovi, různých mořských rybách, zvěřině nebo koňském a oslím masu. K jídlu si dejte známé sardinské víno, které patří k nejlepším v Itálii.Jestli jste vyznavači potápění, pak je pro vás Sardinie ideální. Podmořský svět je tu velmi bohatý. Stejně tak si ostrov určitě zalíbí i milovníci pláží. Najdete zde pláže připomínající Karibik nebo malé zátoky, na kterých můžete být i úplně sami. Sardinské pláže jsou často řazeny k nejkrásnějším na světě.

 

 

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Města a letoviska na Sardínii

 

Seznam letišť na Sardínii

 

Rybaření na Sardinii

 

Jak dlouho trvá cesta letadlem na Sardínii?

   


 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.