Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Rybaření na Sardinii

Sardinské břehy jsou omývány třemi moři: Středozemním, Tyrhénským a Sardským. Tyto vody byly od nepaměti plné ryb a dalších mořských tvorů, a tak moře vždy přinášelo obyvatelům obživu v podobě živočišných proteinů z tuňáků, langust, chobotnic, mušlí, a podobně. Lov ryb zde tedy patří k nejběžnějším a typickým aktivitám zdejší populace.

 

 

A protože se přímořské země v současnosti snaží o provozování rybolovu udržitelným způsobem, který nebude narušovat přirozenou biodiverzitu moře, odvracejí se rybářské společnosti od lovu vlečnými sítěmi, aby zůstal ekosystém zachován.

V sardinských přístavech můžete nyní vídat například malé rybářské lodě, které mají na palubách naskládané „vrše“;  jsou to pasti podobné košíku, pletené jsou z plastu, drátu, proutí. Na Sardinii se používají menší vrše válcovitého tvaru.

Do těchto pastí se loví mořští živočichové podle druhu návnady.

Jestliže se do vrše dá rybí maso, je tu šance, že se do pasti chytí opět  ryba. Chtějí-li rybáři políčit na chobotnice, měli by do pastí umístit korýše.

Ryby se na Sardinii nenacházejí jenom v moři, ale také v mělkých jezerních lagunách. Tato poloslaná jezera jsou využívána jednak k chovu ryb, a také se z nich odpařováním získává mořská sůl.

 

 

Pokud byste na Sardinii zavítali, zkuste se – pokud jste sami rybáři – přidat k lovcům tuňáků. Na jižním pobřeží Sardinie žije obrovský a bojovný tuňák modroploutvý a tady se nabízí příležitost změřit s ním své síly, zručnost, znalosti.

Avšak pozor! Jako při chytání u vás na rybníku to nebude! Tuňáci, kteří mají hmotnost okolo 50kg  s vaším přívlačným prutem pořádně zacvičí! Patří totiž k nejbojovnějším mořským rybám.

 

 

Následující informaci nemám ověřenou, ale údajně se v  sezóně mohou ulovit kusy o hmotnosti 100 – 200 kg, a dokonce i giganti kolem  400kg.

Za tímto lákavým dobrodružstvím se můžete vypravit na lodi Blue Shark, která tohle sportovní rybaření zprostředkovává. Opálíte se, zalovíte si nadmíru a zároveň zjistíte, jak je to s těmi giganty!

Nezapomeňte na to, že při sportovním lovu se ulovené kusy vracejí moři zpět.

 

 


Čtěte také:

Sardinie – ostrov mýtického válečníka

Seznam letišť - Sardínie

 

 

Poloha Sardinie, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.