Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Karneval v Benátkách

Karneval v BenátkáchMyšleny jsou pochopitelně italské Benátky, nikoli české Benátky nad Jizerou, i když i zde můžete strávit příjemné chvíle a obdivovat některé pamětihodnosti.  Italské Benátky jsou starobylým městem, které se rozkládá v mořské laguně a namísto ulic je protkáno spletitou sítí vodních kanálů.

Kromě vodní dopravy na gondolách po Canal Grande, proslulého náměstí svatého Marka, Dóžecího paláce, Baziliky sv. Marka a dalších historických budov a galerií, jsou Benátky známé také jako dějiště karnevalu.

 

Mapa

 Zdroj: openstreetmap.org

 

Tradice karnevalu

Benátský karneval má již mnohaletou bohatou tradici a složitou historii. Kořeny karnevalu sahají až do starověku a první písemný záznam je z roku 1268, i když velké slavnosti se konaly určitě již předtím. Největší popularity dosahoval v 18. století.

 

 

V období úpadku Benátské republiky Vatikán karneval zakázal jako projev nemravnosti a pokleslé zábavy. Tato tradiční kulturní oslava byla obnovena až v r. 1979, odkdy obliba neustále stoupá a karneval dnes navštěvují turisté z celého světa. Odhaduje se, že každoročně přijede v době karnevalu do Benátek až tři miliony lidí.

Co karneval obnáší

Venecia, en.wikipedia.orgPředevším je to nekonečný obrovský roj překrásných pestrobarevných kostýmů a tajuplných masek. Místní obyvatelé se na karneval připravují po celý rok. Kostýmy a masky se vyrábějí jak v domácnostech, tak v různých dílnách. Jsou dokonce firmy, jejichž náplní je pouze výroba tradičních kostýmů a masek. Samotná akce začíná obvykle deset dní před Popeleční středou, to znamená těsně před začátkem 40-ti denního půstu před Velikonocemi. 

 

Masky a kostýmy

Venecia, en.wikipedia.orgJsou to nejvýraznější a hlavní prvky karnevalu. Podle benátské tradice se mohou začít nosti již od druhého vánočního svátku a sundávají se až po skončení karnevalu. Typické benátské masky jsou vyráběny z nejrůznějšího materiálu. Nejčastěji z kůže, papíru, porcelánu nebo i ze skla. Každým rokem stoupá jejich kvalita a lidé se snaží propracovat masky do nejmenších detailů. Jsou zdobeny zlatem, peřím, korálky a znázorňují různé motivy. Masky mají také svou symboliku a bývají pojmenovány po konkrétních postavách. Původ lze hledat v tradičním italském divadle, tzv. Comedii dell´Arte.

 

 

Přehled ubytování v Benátkách

Benátky


Jak se sem dopravíme? Letenky z Prahy do Benátek


  Město letecky obsluhuje Letiště Benátky (TSF) - bližší informace zde a Letiště Marco Polo

 

 

Čtěte také:

CHIOGGIA ANEB MALÉ BENÁTKY

Murano, Burano, Torcello - tři perly Benátské riviéry

Vydejte se mezi barvy duhy na Burano

Benátky letecky od 840 Kč

Doba letu do Benátek

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.