Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kam za odlišnými kulturami? Do marockého Nadoru

severní Africe, na severovýchodě  Maroka, v oblasti zvané RIF leží asi tak 600 tisícové město Nador (berbersky Ennador), který je zároveň hlavním městem stejnojmenné provincie. Je to přístavní město ve Středozemním moři, na laguně španělským jménem Mar Chica.

 

 

       Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Co o tomto městě říci?

Až do roku 1956 bylo město pod nadvládou Španělska, kdy Maroko dosáhlo nezávislosti. Devadesát procent populace tvoří Riffian - Berbeři (z řeckého barbaros - divoch).

Hlavní obživou zdejšího obyvatelstva je rybolov a zemědělství. Půda je zde velmi úrodná, pěstuje se hlavně ovoce, citrusy a vinná réva. Hospodářský záměr města je takový, aby v produkci rybolovu i zemědělských produktů dosáhlo soběstačnosti a ještě je mohlo vyvážet – díky přístavu zde poměrně dobře funguje mezinárodní obchod. Avšak Nador je také pověstný pašováním zboží – především španělských a čínských výrobků všeho druhu – od potravin a ošacení po elektrospotřebiče a elektroniku.

V posledních letech se ve městě začal rozvíjet cestovní ruch. Turisté pocházejí především z jiných oblastí Maroka, ale o tuto lokalitu už také začíná stoupat zájem evropských návštěvníků. Během letního období se do Nadoru sjíždějí maročtí migranti, žijící nyní v evropských zemích. Přes léto pomáhají svým rodinám jak finančně, tak třeba pomocí s výstavbou obydlí, apod.

 

 
                               Počasí v této lokalitě
 

 

Král Mohamad VI. velmi podporuje otázku turismu, neboť ten může mít významný vliv na rozvoj ekonomiky celé této oblasti. Nařídil lepší a důstojnější vzhled města: hlavní bulvár byl celý přestavěn a rozšířen, domy v centru města musí být nově a vhodně omítnuty, vylepšují se hotely a staví se nový luxusní hotelový komplex RIF se čtyřhvězdičkovými a pětihvězdičkovými pokoji a apartmány, který bude zároveň sloužit jako kongresové centrum. Vylepšují se banky, obchody, v přístavu jsou velmi moderní loděnice. V restauracích král nařídil používat pouze dřevěné a kovové židle – nesmí se už používat židle plastové.

 

  Ubytování v této lokalitě  
 

Hotel Mercure Nador Rif

Cena na noc pro dva - 2 450 Kč
 

Hotel L'Aéroport

Cena na noc pro dva - 1 250 Kč

 

 

 

Za městem vyrůstá nové ekologické rekreační centrum, v němž bude 1700 vilek, 1300 apartmánů, golfové hřiště, nové přístaviště.

Centrum města je poměrně rozvinuté a kulturní; je zde vidět rostoucí životní úroveň. Našli byste tady dokonce španělskou mezinárodní školu Instituto Espaňol Lope de Vega.

Na hlavním trhu se čile obchoduje s rybami a mořskými plody, s ovoce a hospodářskými zvířaty.

Ve městě je železnice s novým moderním nádražím a několik autobusových spojů denně převáží místní i turisty mezi Nadorem a většími marockými městy.

Trajektem je možné spojení s Almerií ve Španělsku a s městem Séte ve Francii.

Mezinárodní letiště umožňuje létat nejen po Maroku a Afrických zemích, ale také do Evropy.

 

   

                  Mohlo by vás zajímat: Letiště Nador (NDR)

   

 

Turisticky oblíbená je oblast Monte Gurugu – přírodní oblast s divokou faunou a flórou a nejoblíbenější pláže jsou Mar Chica a Plage Cap de l’eau.

 

Autor: Jaroslava Linková

 

 

Čtěte také:      

Průvodce - Maroko

Poloha a hranice Maroka

Seznam letišť v Maroku

Čím se platí v Maroku?

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.