Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Severní Afrika

Foto, cs.wikipedia.orgPoušť Sahara pokrývá větší polovinu severní Afriky a od zbytku afrického kontinentu je oddělena právě touto pouští.

V pouštním území prší jen velmi málo, proto je velmi neúrodná. Kolem pobřeží celého Středozemního moře a také v oblasti pohoří Atlas je plodná půda a nachází se zde plantáže s rýží, bavlnou, korkem, fíky, olivy.

Alžírsko a Libye vlastní velké zásoby zemního plynu. Mluví se zde arabsky nebo berberskými jazyky a většina obyvatel jsou muslimové.

Na jih od Sahary leží Sahel pás savan se suchým podnebím. V této končině žijí i pastevci, kteří se již tisíce let přesouvají se svými stády ze severu na jih, podle toho, zda je období dešťů nebo sucha. Stále rozšiřující poušť jim ale jejích živobytí značně ztěžuje. Když půjdeme dále na jih, narazíme na savany, které se proměňují v území hustých a vlhkých džunglí střední Afriky.

 

 

Část lesů zde byla vymýcena a na jejich místě se dnes pěstují kávovníky, kakaovníky, bavlníky nebo kaučukovníky. Další africký stát Nigérie drží největší zásoby ropy na tomto kontinentu a osmé největší na světě. I přes ohromné příjmy z exportu této suroviny však většina obyvatelstva žije v chudobě.

 

     Kde severní Afrika leží? Mapa

Přehled států severní Afriky: Alžírsko, Egypt, Libye, Maroko, Súdán, Tunisko, Západní Sahara, Nigerie

 

Nejvyšší hora - Džabal Tubkal

 Tubkal se rozpíná do výšky 4167 m n. m. a je nejvyšší horou Vysokého Atlasu, Maroka i celé severní Afriky až po Etiopii.

Hora se rozprostírá cca 64 kilometrů na jih od města Marrákeš v národním parku Tubkal.

O prvním zdolání tohoto pohoří nejsou žádné záznamy, ale mezi první Evropany, kteří roku 1923 vystoupili na jeho vrchol patří markýz de Segonzac, Vincent Berger, Hubert Dolbeau.

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Čtěte také:

Letenky do africké Addis Abeba za 12 990 Kč

Alboránské moře omývá břehy hned několika zemí

Rady a tipy na cestu do Maroka

Z Prahy do Maroka za 3 643 Kč

Vše, co byste měli vědět o Monastiru

Vodopády Ouzoud v Maroku

Ryanair: Maroko z Německa už za 1 240 Kč

Vše, co byste měli vědět o Hammametu

Tipy a rady na cestu do Egypta

Co navštívit v Egyptě?

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.