Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kde se natáčela pohádka Anděl Páně 2

Pohádka Anděl Páně 2 si získala velkou oblibu mezi dětmi i dospělými, a to nejen díky skvělým hereckým výkonům hlavních představitelů a vtipným dialogům, ale také díky úžasné pohádkové atmosféře, která z ní přímo čiší. Nemalou měrou k tomu přispívá i výběr lokací, kde se tato pohádka natáčela. 

 

 

Pro natáčení exteriérových scén byla zvolena nádherná scenérie zasněžené Šumavy. Nezkažená šumavská příroda je tak ideálním místem pro příchod Petronela s Uriášem na zem. Zhůř u Horské Kvildy byla skvělou volbou, protože zdejší kopce pod přívaly sněhu vypadají přesně jako místo, kam lidská noha vkročí jen zřídka.

Pro exteriérové scény, odehrávající se v malebných a trošku tajemných uličkách městečka, byl zcela oprávněně zvolen Český Krumlov, který je prostě pro natáčení pohádkových příběhů jako stvořen. Pro hostinec na rohu nebo pekařství posloužily reálné budovy v ulici Latrán, řada scén se točila i v části města zvané Ostrov, kde například Petronela s Uriášem pronásleduje falešná mikulášská trojice, a kde také na konci počítají kohoutí kokrhání a napjatě čekají na nebeský výtah. Pozoruhodná českokrumlovská ulice Parkán, která patří snad k těm nejpůvabnějším místům ve městě vůbec, pak posloužila pro natáčení scén, kdy Uriáš s Petronelem a Anežkou vydělávají drobné odměny. Český Krumlov se objevil i v dalších scénách, zejména kostel sv. Víta, kde došlo ke zjevení Panny Marie nebo přilehlá Kostelní ulice, či ulice Radniční, kde se večer procházel Uriáš s Petronelem a Magdalenou.

Dalším místem, které bylo pro natáčení zvoleno, byl hrad Ledeč nad Sázavou, který je poměrně přiléhavě nazýván malým Českým Krumlovem. Pro svou malebnost patří k vyhledávaným filmařským destinacím, a to i u zahraničních filmařů. Natáčení v prostorách tohoto působivého hradu s úchvatnou středověkou architekturou si vyzkoušel režisér Jiří Strach již před lety v pohádce Šťastný smolař.

 

Hrad Ledeč nad Sázavou, autor fotky: BíláVrána [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons
 
Hrad Ledeč nad Sázavou - Psaníčková sgrafita (dolní nádvoří), autor fotky: BíláVrána [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons
   
Hrad Ledeč nad Sázavou - nádvoří, Capoeira [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)],  Wikimedia Commons
   

Na nádvoří byla tentokrát vybudována celá scéna zimního městečka, kde se příběh odehrává, právě zde vznikly dobové krámky, cukrárna, tržiště i kašna. Některé části vybudovaných budov zde zůstaly i po ukončení natáčení jako památka na dobu filmování. Nachází se tu i krejčovský salón mistra Košťála. Právě po ledečském nádvoří chodí malá Anežka, která hledá Mikuláše a čerata, zde Petronel s Uriášem koupí u cukráře jablko nebo zde anděl, čert a Anežka dům od domu straší neposlušné děti. Rovněž se zde odehrává scéna únosu Anežky i jejího hledání a záchrany ze spárů falešné mikulášské trojice. A na zaplněném tržišti se snažíl Petronel s Uriášem nalézt ztracené jablko.

 

 

Ledečský hrad se sice může pochlubit i zajímavými interiéry, ale ty se v pohádce nakonec neobjevily. Pro natáčení scén uvnitř krejčovské dílny či Košťálova domu byl vybrán stylově podobný zámek Dolní Beřkovice. Zde se nachází Košťálova knihovna, obývací pokoj, kde svádí Magdalenu, ale i jeho ložnice, v níž Petronel s Uriášem pátrají po rajském jablku poznání. A interiéry zámku Dolní Beřkovice jsou také místem, odkud si nakonec mistra Košťále odnese Uriáš do pekla.

 

Zámek Dolní Beřkovice, autor fotky: MartinVeselka [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia Commons
   

Zkrátka všechny exteriéry i interiéry k sobě krásně ladí a perfektně dotváří ducha laskavé kouzelné vánoční pohádky, na kterou se rádi podívají s dětmi i jejich rodiče.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kde se natáčela pohádka Anděl Páně

 

Na jakých místech se točila pohádka Tři veteráni?

 

Kde se natáčela pohádka Lotrando a Zubejda?

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.01.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.