Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Království železnic v Praze

Království železnic Jedná se o největší model železnice u nás a zároveň i ve střední a východní Evropě. Vůbec poprvé se Království železnic veřejnosti představilo v roce 2009 a dnes byste za ním museli zavítat do hlavního města, konkrétně na pražský Smíchov do obchodního komplexu Anděl City.

 

Celá atrakce je rozdělena na tři kolejiště, ta představují fiktivní krajinu, nicméně jedna část se Království železnicinspirovala minulostí České republiky. Tento model měří 115 m². Tím druhým se má stát realistické vyobrazení naší vlasti. Celkem by mělo dosáhnout 900 m² a vzniká postupně, jenom Praha a střední Čechy přišly na tři miliony korun. Naproti tomu sešlo třeba z realizace fotbalového stadionu Sparty nebo Letiště Václava Havla.

 

 

 

Web: www.kralovstvi-zeleznic.cz

Ceník vstupného

Otevírací doba


Království železnic

 

Vše doplňuje ještě řada dalších expozic. Na návštěvníky čekají stovky metrů kolejí a desítky různých zmenšenin dopravních prostředků, jako jsou vlaky nebo autobusy. Celkem si zábavu užijí na více než 3 100 m² malí i ti poněkud odrostlejší.

 

Království železnic

     Království železnic najdete ve vzdálenosti jen pár metrů od metra Anděl

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tip na rodinný výlet: vezměte děti na letadla

Hrady a zámky v Praze a okolí

Vodní plochy kolem Prahy

 

 Vložil/a: Daniel Česák 25.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.