Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Krása Berchtesgandeských Alp

cs.wikipedia.orgNaší první zastávkou je slavné Hitlerovo hnízdo poblíž jihobavorského města Berchtesgaden. Místní autobus s Vámi vyjede až pod vrchol hory Kehlstein , 1834 m. n. m.

Pokud nebudete chtít využít místní dopravu a budete se cítit na túru, je možné vyjít po vyznačených stezkách nahoru pěšky. Přímo na vrcholu této hory stojí tzv. Orlí Hnízdo. Lze sem vyjet 100 metrovým výtahem.

Tato budova má velmi dlouhou historii. Nechal ji vybudovat říšský ministr Martin Bormann k 50.narozeninám vůdce Adolfa Hitlera.

V dnešní době slouží jako jedna z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v Bavorsku.

 

Krása Alp

 

Na vrcholu čpí restaurace s venkovní terasou, kde si hosté mohou dát občerstvení.

Pokud zatoužíte po procházce, turisty láká vyznačené horské stezky, kde se Vám naskytne neskutečná podívaná na okolní hory.

 

 

Další zastávkou je kouzelné alpské ledovcové jezero Königssee. V přístavu si lze zakoupit vstupenku na projížďku lodí po jezeře za neopakovatelným pohledem krásy v okolí jezera. V mezi zastávce u kostela sv. Bartoloměje je možná procházka a návštěva památek.

 

cs.wikipedia.org

   Jezero je nejhlubším v Německu a díky této scenérii je jezero častým cílem turistů

 

Poté navštívíme solné termální lázně Watzmann Therme.

V areálu naleznete venkovní vyhřívaný bazén se slanou vodou a masážními tryskami. Uvnitř se nachází relaxační místnost, tobogán, parní sauny a bazény.

Překrásný výhled na alpské hory dodá odpočinku ještě větší rozměr.

Návštěvu Alp v jižním Německu velice doporučuji navštívit, protože takovou podívanou a "panoramata" neuvidíte každý den :-)

 

    Ubytování v této lokalitě přes booking.com

Výběr ubytování

 


*Autor úvodní fotky - Gewetz, creative commons

Mohlo by vás zajímat: JezeroKönigsee, čtěte zde

 

 

 

logo

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.