Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Smrk-nejvyšší vrchol Jizerských hor

Vrchol SmrkuVrchol Smrk je svou výškou 1124 m n.m. nejvyšším vrcholem Jizerských hor. Leží na hranicích s  Polskem, ale už od pradávna to bylo hraniční místo Čech, Lužice a Slezka.

Na vrcholu se nachází rozhledna, která zde byla postavena v roce 2003. Není to ovšem první rozhledna, která zde stojí. Úplně první rozhledna zde byla vystavěna v roce 1892. Tato rozhledna vydržela až do roku 1946, po požáru sousední dřevěné chaty i dřevěná rozhledna vyhořela a rozpadla se. Z vrcholu Smrku je překrásný rozhled do širého českého okolí a samozřejmě i do Polska.

 

Kudy kam? Přístupové cesty na vrchol

Z Nového Města pod Smrkem můžete vyrazit po modré tzt., která vede přímo na vrchol. Zde vás čeká strmější výstup kamenitou cestou. Cesta je asi 6,5 km dlouhá. Delší cesta je po červené z Lázní Libverda, je dlouhá asi 8 km a výstup je pozvolnější.

 

 

Výhled ze Smrku

Autor: Martina Zemanová

 

 

     
    Přehled nejvyšších míst Jizerských hor
     
    Vrchol Výška Země
    Wysoka Kopa 1126 m.n.m. Polsko
    Smrk 1124 m.n.m. ČR
    Smrek 1123 m.n.m. Polsko
    Jizera 1122 m.n.m. ČR
    Sine Skałki 1122 m.n.m. Polsko
         

 

     
 

Čtěte také: České hory - informace

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.