Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Smrk-nejvyšší vrchol Jizerských hor

Vrchol SmrkuVrchol Smrk je svou výškou 1124 m n.m. nejvyšším vrcholem Jizerských hor. Leží na hranicích s  Polskem, ale už od pradávna to bylo hraniční místo Čech, Lužice a Slezka.

Na vrcholu se nachází rozhledna, která zde byla postavena v roce 2003. Není to ovšem první rozhledna, která zde stojí. Úplně první rozhledna zde byla vystavěna v roce 1892. Tato rozhledna vydržela až do roku 1946, po požáru sousední dřevěné chaty i dřevěná rozhledna vyhořela a rozpadla se. Z vrcholu Smrku je překrásný rozhled do širého českého okolí a samozřejmě i do Polska.

 

Kudy kam? Přístupové cesty na vrchol

Z Nového Města pod Smrkem můžete vyrazit po modré tzt., která vede přímo na vrchol. Zde vás čeká strmější výstup kamenitou cestou. Cesta je asi 6,5 km dlouhá. Delší cesta je po červené z Lázní Libverda, je dlouhá asi 8 km a výstup je pozvolnější.

 

 

Výhled ze Smrku

Autor: Martina Zemanová

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.