Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

LEO Express

Leo express bus , www.radicestujeme.euLEO Express a.s. je soukromý železniční a autobusový dopravce. Společnost byla založena v roce 2009 a svou činnost zahájila spuštěním prvního spoje v roce 2012.

Teď už je má ve více než pětačtyřiceti městech a podařilo se jí expandovat celkem do čtyř dalších zemí. Jejím ředitelem je v současnosti Leoš Novotný, dalším klíčovým člověkem „v zákulisí” je akcionář Peter Köhler, jenž vlastní minoritní podíl.

Cílem je zajistit moderní dopravu, k čemuž mají napomoci třeba jednotky Stadler FLIRT švýcarského výrobce Stadler Rail AG. Vlaky byly vybrány díky svojí rychlosti, pohodlnosti pro cestující a energetické nenáročnosti.

Od roku 2016 mimo to přišel s další novinkou, která by měla naplnit misi maximálně komfortního cestování: Nejprve v testovacím provozu na trase mezi Prahou a Ostravou bude fungovat od června nová služba, která zákazníky zdarma dopraví z nádraží až domů, v případě zájmu by se měla rozšířit i dál.

 

 

V příštích měsících by se také obyvatelé obou zmíněných měst měli dočkat obnovy večerních spojů. Ty byly původně zrušeny pro malou vytíženost. Rozhodně tedy pracuje na dalším rozvoji, ale přestože se optimisticky uvádí, že se v roce 2015 její tržby o třetinu zvýšily, stále zůstává ve ztrátě.

 

Leo express vlak , www.radicestujeme.eu

Leo express  , www.radicestujeme.eu

 

Na širší nabídku služeb u soukromých dopravců na již zmíněné trase slyší zejména cílové skupiny jako jsou zdravotně postižení nebo studenti. Především ty zaujala cenová politika LEO Expressu, který se dokázal místy s cenou dostat i pod stokorunu.

 

 

 

A navázal spolupráci i s dalšími společnostmi – s bike sharingovým projektem Rekola a v roce 2015 to byla americká firma Uber. Ta má v České republice poměrně kontroverzní pověst, je totiž založena na principu mobilní aplikace, přes níž si objednáte zde registrovaného řidiče, který vás kamkoli přepraví. Tomu k realizaci odvozu stačí jen řidičský průkaz a auto, což se z pochopitelných důvodů nelíbí zejména provozovatelům taxislužby. Výhrady proti tomuto podnikání však má i samotné Ministerstvo dopravy.

 

Leo express  , www.radicestujeme.eu

Web:http://www.le.cz/ leo express jízdní řád

 

Spolupráce s Flixbus

Autobusy partnerské mnichoveské společnosti FlixBus navazují na vlaky LEO Express v Praze. Jízdenky do celé sítě FlixBus můžete zakoupit na pokladnách společnosti LEO Express.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Autobusem Regiojet do celé Evropy za 299 Kč

Jízdní řády autobusů nejen na Idosu

Žlutými autobusy do nových destinací za 270 Kč

Levné autobusové jízdenky do Německa

Komfortní autobusová doprava na Jadran

Nabídka Flixbus – jízdenky do Evropy za 10 €

Flixbus - jízdenky do Evropy za 10 Euro

Autobusoví dopravci a jízdní řády

Jednosměrné vnitrostátní jízdenky od Flixbusu za 25 Kč

Vlaky a autobusy LEO Express – akce 1+1

Leo Express jízdenky 1+1

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 27.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.