Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Abu Dhabi (AUH)

cs.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Abu Dhabi International Airport. Od města, podle něhož dostalo název, se nachází zhruba 30 km východně. Jedná se o druhé největší letiště ve Spojených arabských emirátech.

Jen za rok 2015 zvládlo přepravit bezmála 2 500 000 osob, kapacita by měla ovšem v budoucnu dosáhnout až 45 000 000.

 

Web aeroportu: www.abudhabiairport.ae

 

Původně zde účelům letecké dopravy sloužilo Al Bateen Executive Airport, dnes primárně využívané pro vojenské účely. V roce 1982 ho totiž nahradilo pro účely civilní dopravy letiště nové. Hlavně v období konce 90. let a přelomu tisíciletí si Abu Dhabi International Airport prošlo značným rozkvětem kvůli neustále se zvyšujícímu počtu cestujících.

 

cs.wikipedia.org

 

V současné době tak má tři terminály, byť ten v pořadí poslední je provizorní a má být v roce 2017 nahrazen.

Nyní se tak odsud létá do více než stovky destinací po celém světě s více než osmdesátkou aerolinek. Dominantní postavení si mezi nimi drží Etihad Airways, druhý největší dopravce v zemi.

 

Odlety a přílety Mapa terminálů

 

 

Letenky z Prahy

Kiwi.com

    Trasa letu z Prahy do Abu Dhabi s přestupem v Istanbulu

    Přehled letů na Kiwi.com

 

Noclech blízko letiště

Během cesty za vaším exotickým snem máte naplánovaný přestup na tomto vzdušném přístavě a již se vidíte na pláži s osvěžujícím koktejlem, načež vám plány překazí nečekaná událost, jakou je náhlé zhoršení počasí nebo čekání na opožděný let. Ačkoli je toto letiště známé tím, že cestujícím nabízí spoustu možností jak si ukrátit čas, určitě zde nebudete chtít strávit celou noc.

Pokud se nechcete se svými zavazadly vydat na cestu pěšky, nebo si brát taxík, máte možnost strávit noc v hotelu, který se nachází přímo na letišti. Aerotel Abu Dhabi poskytuje hostům luxusní ubytování s mnoha kvalitními službami a vy se navíc nemusíte bát, že se nestihnete na letiště včas vrátit.

Pokud se poohlížíte po levnějším ubytování, nepřehlédněte hotel Centro Yas Island Abu Dhabi, který se nachází pouhých 10 minut jízdy od letiště. Můžete se zde osvěžit skvělým jídlem i pitím 24 hodin denně, navíc můžete během desetiminutové procházky dojít přímo na pláž. Pokud si během čekání na další spoj chcete opravdu odpočinout a načerpat síly na další cestu, hotel Centro Yas Island Abu Dhabi je tou správnou volbou. Navíc zde můžete sehnat ubytování již od 1 500 Kč za jednu noc.

 

Hotel

  Tip z booking.com

 

 

Abu Dhabi – město

Jinak též Abú Zabí je hlavním městem  Spojených arabských emirátů a zároveň i druhým nejlidnatějším, má zhruba 1 500 000 obyvatel, mezi nimiž převládá muslimské vyznání.

 

 

V první řadě se jedná o významné politické centrum, neboť tu sídlí prezident, vláda a řada dalších úřadů. Také jde o důležitou metropoli kulturní. Četné památky dokládají dlouhou historii, za jednu z nevýznamnějších bývá považován Starý palác. Podle archeologických nálezů lze první stopy osídlení této lokality datovat již do roku 3000 př. n. l. Zdejší obyvatelé se napříč dějinami živili zejména lovem ryb a perel.

 

cs.wikipedia.org

By Wadiia (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Zlom pak znamenal rok 1958, kdy došlo k objevení ropy, na níž do té doby poměrně chudý emirát výrazně zbohatl. Dnes se tak stalo moderním velkoměstem s rozvinutou infrastrukturou, které k návštěvě láká i mnoho zahraničních turistů. Oblibě nahrávají i působivé přírodní scenérie s nádhernými písečnými plážemi, množství zeleně a parků ve městě a horké pouštní klima.

 

Mapa

   Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

 Přehled ubytování v této lokalitě naleznete na booking.com

Booking

 

 

 

Čtěte také:

Plánování letů bude jednoduší. Google představil nový vyhledávač letenek

Nejrozšířenější vyhledávače letenek

Cestujeme za luxusem: letenky do Abu Dhabi

Akční letenky do Abu Dhabi od 3 550 Kč

Hotely poblíž letiště Abu Dhabi

Listopadové letenky do Abú Dhabi (SAE) z Prahy za ...

Letenky na Kiwi.com

Doba letu do Abú Zabí

 

 

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 05.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.