Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Arabské Emiráty sedmkrát jinak

DubajPouhých šest hodin letu vás dělí od vysněné exotické dovolené plné luxusu, nákupů, zlata, mrakodrapů a dalších neuvěřitelných staveb, ale také od velbloudů, jiné kultury a horkého písku. Země kontrastů: moře i poušť, lesk i mat - vítejte ve Spojených Arabských Emirátech.

Dubaj, perla Perského zálivu, je ohromující metropole, splňující sny nejednoho cestovatele. Již z letadla můžete obdivovat uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palmy, luxusní hotely a vyzkoušet pár parfémů v duty free shopech na moderním dubajském letišti musí snad každá žena, či muž.

 

Tipy na hotely z booking.com

 

Pearl City Suites

Cena na noc pro dva -  1 782 Kč
 

Atana Hote

Cena na noc pro dva - 2 035 Kč

 

SAE

 

         
      Letenky z Prahy nebo Vídně do emirátu Dubaj od českého prodejce letenek Letuška zakoupíte nyní za akční cenu 6 650  Kč  
         

 

Město, koupající se v poušti a v moři luxusu 

Najdete tady všechno. Opravdu všechno a ve "velkým". Největší tančící fontána Dubai Fountain, nejvyšší budova Burj Khalifa, největší obchodní centrum Mall of Emirates a nejluxusnější hotel Burj al Arab, samozřejmě vše ve světovém měřítku. Jak jinak, jste totiž Dubaji a nic vás nesmí překvapit. Ani ty úžasný, supermoderní auta, která parkují prostě všude. Co třeba lyže nebo brusle? Ani 50 °C vás nezastaví, stačí navštívit uměle vytvořenou sjezdovku Ski Dubai

 

 

Večer je tu párty, tedy alespoň do druhé hodiny ranní, kdy všechny kluby zavírají a přes den můžete dělat cokoliv... pokud na to máte.    

Jediné místo, kde na vás čeká více luxusu je Abu Dhabí - hlavní město Arabských Emirátů, ležící ve stejnojmenném a největším emirátu. Ropa = peníze a návštěva Abu Dhabí vám ukáže, že to není pouze fráze. Široké bulváry, sněhobílé mešity, v hedvábí zahalené muslimky. Stojí to za to.

 

SAE


No, a kam dál?

SAE tvoří sedm jednotlivých emirátů, které jsou autonomní a každý z nich má rozhodně co nabídnout. Jednotlivé emiráty jsou rozdílné a níže vám představím i ty další. Věřte mi, nebudete zklamaní. 

Kontrast hlučným, turistickým a divokým emirátům tvoří  Sharjan, jinak také známý jako "suchý" emirát. Bary zde rozhodně nehledejte - neuspěli byste. Platí zde přísný zákaz konzumace alkoholu, který se vztahuje i na většinu hotelů a pro turisty zde panují poměrně přísná pravidla pro oblékání na veřejnosti. Nenechte se jeho konzervativností odradit - ta pravá arabská atmosféra na vás dýchne ze všech zákoutí starého města. Shopaholiky Sharjan láká svými levnými tržnicemi (ve formě klimatizovaných center), které turisty přímo vybízejí k nákupu zlata, oblečení, hedvábných látek, suvenýrů, či koberců.

Tichým sousedem Sharjanu je emirát Umm al-Quwain, obklopen pouští, která v určitých místech končí přímo v moři. Nejen rodiny s dětmi zde ocení krásné pláže, ale také jeden z největších vodních parků na světě - Aquapark Dreamland. Procházky dlouhým přístavem, ve kterém jsou k vidění zde vyráběné tradiční lodě "dhou" jsou jen jedním z dalších pozitiv tohoto místa.

 

SEA

 

Jemný písek na dlouhých plážích hledejte i v nejmenším z emirátů, nazývaným Ajman. V hlavním, stejnojmenném městě tohoto emirátu určitě nevynechte návštěvu pevnosti z roku 1775, která dříve sloužila jako sídlo zdejších vládců a nyní v ní naleznete muzeum. Při večerní procházce podél pobřeží můžete pozorovat postavičky místních rybářů, kteří své úlovky nosí na místní trh, který za vaší návštěvu stojí také.

Ras al-Khaimah se svým umělým ostrovem Al Marjan je považován za jeden z nejkrásnějších emirátů, ve kterém se turismus mísí s původní, zachovalou arabskou kulturou. V kontrastu zde naleznete moderní hotely světových řetězců společně s množstvím archeologických vykopávek. Všudypřítomnou nekončící poušť zde vyvažuje až neuvěřitelné množství zeleně.

Perský záliv, omývající většinu z emirátů, vystřídá v případě Fujairah záliv Ománský, který je součástí Indického oceánu. Potápění v dané oblasti by mělo tvořit podstatnou součást vaší dovolené, jelikož místní podmořský život vás nadchne stejně jako všudypřítomné výhledy na pohoří Hajar, které pokrývá velkou část této oblasti. 

Tak kam to bude, vážení?

Autor: Dana Liangovská

 

Dubaj, zdroj videa: YouTube CC, S3 Channel


 

 
Mohlo by vás zajímat: Cestopis z Dubaje, čtěte zde.
 


Související články:

Dubaj, město starobylé romantiky i luxusu

Dubaj - město zážitků

Rady a tipy na cestu do Dubaje

Sedm důvodů proč vidět Dubaj

Praha – Dubaj za 6 272 Kč

Dubaj v listopadu a prosinci od 5 403 Kč

Akční letenky do Abu Dhabi od 3 550 Kč

Aerolinka Etihad Airways

Hotely poblíž letiště Abu Dhabi

Smartwings: Last minute Dubaj z Prahy za 5 329 Kč

Z Prahy do Dubaje za 6 484 Kč

Teplota moře

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.