Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Londýn Southend (SEN)

Letiště SouthendLetiště Southend, známé také pod názvem London Southend Airport, se nachází v hrabství Essex v jihovýchodní Anglii, nedaleko od Londýna. Otevřeno bylo v roce 1917.

 

 

 

 

Web: www.southendairport.com

 

       
        Přílety/Arrivals Odlety/Departures  
       

 

Informace - parkování

Letiště Southend

 Flightradar24 (arrivals/departures)


Letiště je poměrně malé, proto ještě donedávna existovala pouze jediná letecká linka k pravidelným letům do Jersey. Spíše bylo letiště využíváno pro vyhlídkové lety, lety malých letadel nebo k tréninku pro letecké školy.

Southend rovněž vždy dobře sloužil jako záložní letiště pro případ, že by se zhoršily povětrnostní podmínky na hlavních londýnských letištích. Zde jsou totiž podmínky obvykle velmi dobré.

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

V současné době se z letiště Southend snadno dostanete do např. do Barcelony, Amsterdamu, Groningenu, Ženevy, Lyonu nebo dalších významných evropských měst, a to často se společností EasyJet. Stejná společnost nabízí také odlety ze Southendu na Kanárské ostrovy. Linky, které se právě nově zřizují, slibují v brzké budoucnosti spojení např. do Chorvatska nebo Itálie, ale i do Prahy.

 

Mohlo by vás zajímat: Nová letecká linka ze Southendu do Prahy

Easyjet rozšíří počet linek z Prahy do Londýna (Southend)

 K dopravnímu spojení s okolím můžete využít autobusy u odbavovací haly, vlak (cesta do centrálního Londýna zabere asi 55 minut, spojení zajištuje vždy až 8 vlaků) nebo taxi. Je zde i parkoviště pro auta, kde prvních 15 minut je zdarma, další doba se potom platí. Bezbariérový přístup by v dnešní době měl již být samozřejmostí téměř všude. Nachází se i zde, proto se cestující se speciálními potřebami nemusí dělat předem starosti. 

Zatímco čekáte na svůj let, můžete si dopřát občerstvení v některé z letištních restaurací nebo si vybrat ze zboží v duty-free obchodu. Pro ty, kteří potřebují na letišti přespat, je možnost noclehu přímo v letištním hotelu Holiday Inn.

 

 

Hotely poblíž aeroportu

 

Holiday Inn Southend

Airport Lodge

Camelia Hotel

Westcliff Hotel

Roslin Beach Hotel

Park Inn by Radisson Palace

Southend Guest House

Tower Apartments

Premier Inn Southend Airport

 

 

*Autor úvodní fotky - By Chris j wood (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

 

 

Další letiště v blízkosti Londýna:

Letiště Londýn (LHR)

Letiště Londýn Gatwick (LGW)

Letiště Londýn Luton (LTN)

Letiště Londýn Stansted (STN)

Letiště Londýn City (LCY)

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.