Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Prozkoumejte Frankfurt nad Mohanem, nejmenší metropoli světa

cs.wikipedia.orgToto staré císařské město je díky své centrální poloze nejvýznamnějším obchodním a hospodářským centrem na evropském kontinentu. Panoramatu města vévodí velké shluky výškových budov v bankovní čtvrti, díky čemuž se městu někdy přezdívá Chicago nad Mohanem. Frankfurt je také důležitým centrem pro kulturní a turistické aktivity.

 

 

Plavba po frankfurtských řekách

Památky si pohodlně prohlédnete i z paluby lodí na řece Mohan. Tento pohled je nesrovnatelný. Plavby nabízí spousta společností a můžete se plavit od půl hodiny až po několik dnů, od Mohanu až dolů k Rýnu. 

 

en.wikipedia.org

By Fafner (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons


en.wikipedia.org

By No machine-readable author provided. EvaK assumed (based on copyright claims). [FAL, GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

Römerberg, historické srdce města

Mezi historické budovy v centru starého města patří i historická radnice, což je komplex 8 domů a jako sídlo vlády sloužil od roku 1405. Uvnitř si můžete prohlédnout portréty 52 římských císařů od Karla Velikého po Františka II. Také tu jsou dokumenty ukazující, jak byl Frankfurt vybraný za korunovační místo pro všechny německé krále.


Frankfurktské pití

Jižně od starého města, ve čtvrti Sachsenhausen, narazíte na tradiční hostince podávající typický nápoj, vyráběný v okolí Frankfurktu. Lehce alkoholický jablečný mošt si objednáte pod názvem Apfelwein nebo Ebbelwoi, jak mu říkají Frankfurťané.


Goethův rodný dům a muzeum

Interiér Goethova rodného domu je věnován představení života rodiny (a jejich služebnictva) z doby jeho života. K návštěvě tu máte spoustu pokojů, od přepychové výzdoby v jídelně v přízemí po Goethovu pracovnu v horním patře, kde napsal mnohé ze svých raných děl a jako dítě si hrál s loutkový divadlem. Hned ve vedlejší budově sídlí Goethovo muzeum se 14 místnostmi prezentujícími díla z doby spisovatele, včetně mistrovských děl pozdního baroka a romantismu.

Spisovatelovo jméno nese i 43 m vysoká Goethova věž, z jejíž dřevěné konstrukce je úchvatný výhled na město, a ulice Goethstrasse s luxusní nákupní zónou plnou butiků, galerií a kaváren.

 

Katedrála sv. Bartoloměje

Římskokatolická katedrála svatého Bartoloměje (známá také jako Frankfurtský dóm nebo Dóm sv. Bartoloměje) byla postavena z červeného pískovce v gotickém slohu mezi 13. a 15. stoletím. Se svými 95 metry stále zvládá vyniknout mezi městskými mrakodrapy. Jako jeden z mála německých kostelů patřila tato katedrála k místům, kde byli korunováni císaři. Uvnitř katedrály se dochovala spousta uměleckých prací, jako vyřezané ukřižování z roku 1509, oltář z roku 1434 nebo náhrobek krále Güntera von Schwarzburg z roku 1349. Nejvzácnější relikvii představuje lebka svatého Bartoloměje.

 

Botanická zahrada Palmengarten a vyhlídková věž

Největší botanická zahrada v Německu si veřejnost oblíbila hned po jejím otevření v roce 1871. Venkovní botanické exponáty jsou vysázené podle své geografické polohy a nechybí ani řada skleníků se subtropickými a tropickými rostlinami. Mezi místní atrakce patří i projížďka na lodi, dětské hřiště nebo místa pro piknik. Krátkou procházkou se dostanete k telekomunikační věži Europaturm, druhé nejvyšší stavbě Německa vysoké 335 metrů. V 222 metrech je restaurace s úžasným výhledem, v současnosti bohužel zavřená.

 

12 muzeí na 1 místě: Museumsufer

Na levém břehu řeky Mohan stojí vedle sebe 12 samostatných muzeí (ve městě je jich asi 40), mnoho z nich s mezinárodním věhlasem. Mezi nejvýraznější patří Muzeum světových kultur (Museum der Weltkulturen) považované za jedno z nejlepších etnologických muzeí, Muzeum antického sochařství (Städtische Galerie Liebieghau) s velkou sbírkou asijských, egyptských a římských soch nebo Filmové muzeum (Deutsches Filminstitut) s exponáty vztahujícími se k bratrům Lumiérovým a historii kinematografie.

 

 Zdroj: openstreetmap.org

Frankfurt nad Mohanem


Nejbližší aeroport: Letiště Frankfurt nad Mohanem

Web: www.frankfurt-airport.com

Kód: FRA


Frankfurt nad Mohanem

   Trasa letu z Prahy, přehled letenek na Kiwi.com


  Levné hotely na booking.com

Frankfurt nad Mohanem

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Největší německé letiště - Frankfurt nad Mohanem ...

Letiště Frankfurt nad Mohanem (HHN)

Aerolinka Condor

Hotely poblíž Letiště Frankfurt nad Mohanem

Doprava na Letiště Frankfurt (FRA)

 

 

Frankfurt spojuje s Prahou např. dopravce Student Agency, cena za autobusovou jízdenku (jeden směr) začíná na 695 Kč.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.