Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Měna, ceny, placení na ostrově Aruba

Korálovými útesy lemovaný ostrov Karibského moře Aruba je ideálním místem pro poklidnou dovolenou. Domorodci s oblibou říkají, že zde mají jen jedno roční období, a sice celoroční léto. Je to místo pár kilometrů od rovníku, avšak stranou tropickým bouřím a hurikánům se stabilní teplotou. Nikde nekončící bílé pláže s jemným pískem, divoká příroda a azurové moře plné korálových útesů a bohatého podmořského života jsou ideálním místem pro potápění.

 

 

Čím na Ostrově Aruba platit?

Platidlem na ostrově Aruba je arubský florin- zkratka Awg.

1 arubský florin=100 centů

I přes to, že oficiální měnou je arubský florin, častěji se setkáte s platbou v dolarech. Ať už v luxusnějších hotelích nebo na turistických místech, stejně jako na ostatní nákupy, služby, dopravu či ubytování pro Vás bude nejvýhodnější směnit dolary. Pokud plánujete dlouhodobě cestovat, stravovat se v pouličních stáncích, nebo jen smlouvat na trzích, je dobré se pro jistotu vybavit i jejich měnou, nicméně není to vyloženě potřeba. Směněné peníze můžete získat ze široké sítě bankomatů například Carribbean Mercantile Bank. Ostrov Aruba patří k Holandsku a tedy do EU, čili více než pas, pojištění a kreditní kartu nepotřebujete. Kreditními kartami samozřejmě můžete platit jako v každé jiné zemi, někde se však může stát, že tahle možnost nebude, proto radíme mít nějakou hotovost vždy při sobě.

 

Přepočet

100 CZK = dle aktuálního kurzu +- 7 Awg

100 USD = dle aktuálního kurzu +- 176 Awg

 

   
  Aktuální kurz arubského florinu
   

 

Srovnání cen

Celkově lze říci, že na ostrově Aruba je vše dražší než u nás, takže pokud zvolíte tuto destinaci, počítejte s tím, že to nebude Vaše nejlevnější dovolená. Ceny jídla se pohybují kolem 20-25 dolarů za večeři pro dva v hodně levné restauraci, pokud půjdete do střední kategorie, počítejte i s 50 – 125 dolary za večeři za dva lidi.

Ubytování mimo sezónu může dělat i 100 dolarů na noc. Nejvýhodněji Vás vyjde, pokud nehodláte kupovat all inclusive dovolenou v jednom z rezortů, nakupovat jídlo v supermarketech a na tržnicích, ubytování pak v hostelích. Můžete podnikat výlety do historických center, je zde sportovní vyžití, nebo pouze relaxovat na pláži. To je zcela na Vás, ale to vše tu na Vás čeká a určitě stojí za to, to poznat a prožít.

Autor: Lucie Konečná

 

     
    Čtěte také:
   

Naše cestovní horečka pokračuje na ostrově Aruba

   

Letiště Aruba (AUA)

   

Průvodce Karibikem

   

Jak dlouho trvá let na ostrov Aruba?

     

 


Vložil/a: Daniel Česák 08.04.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.