Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Sarvár - maďarské lázně

 Maďarsko je zemí zaslíbenou výbornému jídlu, pití a také lázním. Chcete-li strávit příjemnou dovolenou naplněnou odpočinkem, zábavou a ozdravnými kůrami, navštivte město Sarvár. Nachází se v západní části země, 120 km od Vídně a 190 km od Budapešti, v maďarské župě Vas.

Jedná se o malé městečko s poklidnou a příjemnou atmosférou, které je kromě lázeňství bohaté na kulturní a historické památky.

 

 

V antických dobách býval Sarvár důležitou křižovatkou vojenských výprav. Důkazem jeho strategického významu je skutečnost, že již před tisíci roky zde byla vybudována mohutná pevnost. Od 16. století patřila tato lokalita k důležitým střediskům učenosti a kultury.

V roce 1534 byla ve městě založena evangelická škola. Historickému centru Sarváru dominuje Nádasdyho hrad, kromě kterého je ve městě celá řada dalších památek.

 

     
                             Předpověď počasí - Sárvár  
     

 

Trasa jízdy  autem z Prahy do Sarváru. Vzdálenost: 472 km. Čas: 4:27.

Mapa - openstreetmap.org

 

Léčebné účinky termální vody

Přírodní pramen vyvěrá z hloubky dvou kilometrů a jeho léčivá voda je horká 83 °C. Léčivé účinky ji dodává velký obsah alkalií, chloridů, brómu, jódu a četného množství stopových prvků.

Odpařeného solného roztoku se využívá k léčení astmatu a chorob horních cest dýchacích. Vynikající výsledky vykazují léčebné kůry při poruchách pohybového ústrojí, revmatismu, neplodnosti, pooperační rehabilitaci a při potížích vegetativního nervového systému.

 

 

 

Zajímavosti Sarváru

Příznačnou stavbou je Nádasdyho hrad vybudovaný ve středověku. Charakterizuje ho Bílá věž se vstupní branou, obloukový most a nádvoří ve tvaru nepravidelného pětiúhelníku. Kdysi byl hrad obehnán vodním příkopem, dnes jej obklopuje rozsáhlý platanový park.

Blízké jezero poskytuje příležitost k projížďkám na člunech. Okolí městečka tvoří Divoká zahrada a lesopark.

 

 

Ubytování v této lokalitě

 

Margaréta Apartman

Cena na noc pro dva - 601 Kč
 

Bástya Apartmanház

Cena na noc pro dva - 678 Kč
  Cena na noc pro dva - 731 Kč

 

Lázeňský areál

Sarvár je známý především jako lázeňské město. Celkových pět tisíc čtverečných metrů vodní plochy je lákadlem pro domácí i zahraniční turisty. Vedle lázeňských hostů vyhledávajících léčebné kůry, si Sarvár oblíbili i rodiny s dětmi.

Od roku 2002 je otevřen nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí na světové úrovni. Z nejrůznějších služeb si vybere každá věková skupina to nejlepší pro sebe, a to jak lázeňští hosté, tak běžní rekreanti.

 

 

 

 

Další maďarské lázně:

Hévíz

Harkány

Györ

Hortobágy

Město Segedín

Velký Meder

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.