Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Harkány – maďarské lázně

Maďarsko je pro turisty přitažlivé z mnoha důvodů. Samozřejmě je to typická  maďarská kuchyně se svým gulášem, pörköltem, langošem, klobásami, pálivými paprikami a dalšími pochoutkami, ale také výborným vínem.

Vedle kuchyně je to především Balaton, čili správně Blatenské jezero, které je častým cílem i českých turistů.

 

 

Čím Maďarsko ovšem snad nejvíce přitahuje, jsou lázně. Díky horkým pramenům vyvěrajícím ze země snad na celém území tohoto evropského vnitrozemského státu, je v Maďarsku celá řada míst, kde byly vybudovány termální lázně. Jedním z nich je i velice populární Harkány (v češtině čti harkáň).

 

     
                            Předpověď počasí - Harkány  
     

 

 

 

Poloha

Harkány je typické lázeňské město ležící v nejjižnějším cípu Maďarska asi 7 km od hranic s Chorvatskem a od řeky Drávy.

Charakteristický je nížinný ráz krajiny, která je významnou vinařskou oblastí. Největším městem tohoto kraje je starobylý Pécs, do kterého dojedete z Harkány po silnici směrem na sever po 25 km.

 

Trasa jízdy  autem z Prahy do města Harkány. Vzdálenost: 744km. Čas: 6:41.


Mapa - openstreetmap.org  


Lázně

Harkány patří mezi vyhlášené maďarské lázně, které jsou oblíbené jednak pro stálost teplého a příjemného počasí, a jednak pro složení zdejší termální léčivé vody obsahující sulfidy a fluoridy.

Pobyt lázeňským hostům zpestřují různé festivaly a koncerty, pořádané od května do září. Známý je také tradiční festival vinobraní a v nedaleké obci Villány můžete ochutnat i koupit kvalitní vína z místních vinic. V Harkány nechybí ani csárdy, což jsou typické maďarské restaurace plné dobrého jídla, pití, hudby a tance.

 

Ubytování přes booking.com

 

Apartman Anikó Vendégház

Cena na noc pro dva - 523 Kč
 

Apartment Révész

Cena na noc pro dva - 653 Kč
 

Kotany Apartman

Cena na noc pro dva - 756 Kč

 

Lázeňský areál

Lázeňští hosté i turisté si mohou procházet v rozlehlých kvetoucích parcích. Samotné lázně jsou rozděleny na rekreační a léčebnou část. V rekreační části je návštěvníkům k dispozici celkem pět bazénů s různou teplotou vody. Jejich střídání je velkou atrakcí. Oddělenou plochu tu najdou i nudisté a pro děti je k dispozici velký tobogán.

Léčebnou část tvoří polokrytý, venkovní a vnitřní bazén s vodou teplou 38°C, wellness centrum, jacuzzi, finská sauna a parní lázeň. V bazénech je termální voda s velice silnými léčebnými účinky.

 

 

Přímo v areálu je samoobslužná restaurace, cukrárna a mnoho stánků, kde je možné posedět a pochutnat si na typických maďarských specialitách. Harkány jsou jako stvořené pro léčebné účely, ale i pro relaxační pobyt rodin s dětmi.

 

 

 

Další maďarské lázně:

Sarvár

Hévíz

Györ nabízí lázně, historickou ..

Město Segedín

Maďarsko - Hortobágy

Průvodce - Komárom

*Přehled last minute zájezdů do Maďarska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.