Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Maďarský Györ vám nabízí lázně, historickou architekturu i zážitky

Hledáte-li historické i moderní živé město s možností ideálního odpočinku, zamiřte do  maďarského města Györ.

Györ, nazývaný česky Ráb, je označován jako město řek, lázní i architektonických barokních staveb. Toto původně biskupské sídlo najdete na severozápadě Maďarska, u hranic se Slovenskem a Rakouskem. Šesté největší město země leží na řekách Moson-Duna, Rába a Rábca. Je proslulým lázeňským městem, ale nabízí i další zážitky z oblasti hudby, umění a také sportu.

 

 

 

Vychutnejte si historickou atmosféru města

Maďarský Győr, v Česku nazývaný Ráb, je živé a mnohotvárné město, které si zamilují nejen obdivovatelé architektonických skvostů, ale i mladí cestovatelé vyhledávající hudební a umělecké zážitky a především zábavu a relaxaci v místních lázních.

Turisté zde obdivují historické památky, kterým se jako zázrakem podařilo přežít nájezdy, požáry i bombardování, kterým bylo město v průběhu času vystaveno. K nejnavštěvovanějším patří bazilika Nanebevzetí Panny Marie s gotickou kaplí sv. Ladislava, v níž je uložena středověká uherská helma stejnojmenného světce.

Dominantou Györu je Biskupský hrad, za návštěvu jistě stojí i Mariánský sloup, jezuitský klášter nebo kostel sv. Ignáce a mnoho dalších památek.

 

 

Györ-to jsou světoznámé lázně

Lázeňský komplex v Györu je populární, využívá totiž termální léčivý pramen s původní teplotou 67 stupňů, která se pak v bazénech upravuje na 38 stupňů. Místní lázně nabízejí komplexní služby na vysoké úrovni.

 

 

V roce 2003 zde byl otevřen nový komplex termálních lázní, zaměřený také na zážitky. 8 bazénů, 2 tobogány, sauny, dětský bazén či hřiště jsou jen částí místní nabídky, ke které patří také doprovodné programy.

Všude se lze kvalitně občerstvit nebo si užít místních specialit v restauracích a barech.

 

     
  Dovolená v Maďarsku přes web Invia  
     

 

Trasa jízdy  autem z Prahy. Vzdálenost: 405 km. Čas: 3:36.
Mapa - openstreetmap.org

 

Využijte možnosti dalších aktivit

Pokud by vás unavilo putování po památkách a užili jste si relaxačních aktivit, můžete se vydat za kulturními zážitky do divadel, kin a na koncerty či festivaly, Rodiny s dětmi a milovníci zvířat určitě nadchne a pobaví návštěva ZOO s více než 100 druhy zvířat a s tisícem exemplářů.

Více informací o této ZOO načerpejte na oficiálním webu - http://www.zoogyor.com/index.php/en/

 

Ani sportovci nepřijdou v Györu zkrátka. K nejoblíbenějším sportům zde patří fotbal a házená, zápasy místních klubů nabízejí dobrou zábavu, stejně jako protažení těla při běhu v zelených parcích, jízda na  kole po nábřeží, golf či minigolf,  tenis a mnohé další druhy sportovních aktivit.

 

Tipy na ubytování

 

Apartman Gondola

Cena na noc pro dva - 678 Kč
 

Vár-Lak Vendégház

Cena na noc pro dva - 757 Kč
 

Corvin Panzio

Cena na noc pro dva - 783 Kč

 

 

         
    Do tohoto maďarského města jezdí autobus Student Agency 6x denně, cena jízdenky začíná na 430 Kč při odjezdu z Prahy, z Brna o 80 Kč méně.    
         

 

*Zájezdy na poslední chvíli do Maďarska - přehled

         7 největších jezer v Maďarsku

 Seznam letišť v Maďarsku

 

Další lázeňská města v Maďarsku

    Sarvár

Hévíz

Segedín Hortobágy Komárom  

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.