Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Náměstí Leidseplein v Amsterdamu

Leidseplein je srdcem Amsterdamu a jedním z nejznámějších náměstí. Dnes je známo především jakožto turisticky atraktivní tepna města, kde se scházejí hudebníci, herci a další umělci, aby předváděli před zraky kolemjdoucích svůj talent. Vznikla tu i řada restaurací, divadel, kasín nebo nočních klubů.

Jedním z nejznámějších místních podniků je například Café Americain, která vznikla ve stylu art-deco. Další pozoruhodnou stavbou, kterou nelze při návštěvě minout, je novorenesanční Stadsschouwburg, aktuálně ve svých prostorách hostící městské divadlo.

 

 

Svoje jméno náměstí získalo od slova Leidsepoort. Tak se říkalo konci hlavní cesty, která se táhla právě z Amsterdamu do Leidenu. První zmínky o náměstí máme ze 17. století. V dávných dobách sloužilo rovněž coby prostranství pro pořádání trhů.

Výhodou je i dobrá dopravní dostupnost, samozřejmostí je blízkost zastávek veřejné dopravy. Případně se můžete nechat inspirovat domorodci a využít zdejší oblíbený dopravní prostředek, kterým je kolo.

 

Poloha náměstí, zdroj mapy - openstreetmap.org, Google mapa

 

Hotely v této lokalitě - přehled

 

 

Čtěte také:

10 míst, která musíte navštívit v Amsterdamu

Čínská čtvrť v Amsterdamu

Mapa metra v Amsterdamu

Veřejná doprava

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.