Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Olympská riviéra – relaxujte jako řečtí bohové a múzy

Mezi Athénami a Soluní se rozprostírá kouzelná i mystická Olympská riviéra, která vám dovolí užít si atmosféru mýtického Řecka a jeho jedinečných dějin. Pod bájnou horou Olymp můžete na vlastní kůži zažít pohádkovou atmosféru, kterou je Olympská riviéra proslulá.

 

 

Oblíbená letoviska plná nezapomenutelných zážitků

Pohostinnost, báječná řecká kuchyně a nádherné nekonečné písečné pláže s postupně se svažujícím vstupem do moře, to je dovolená snů – dovolená na Olympské riviéře. Pro rodinnou dovolenou, stejně jako pro romantický pobyt, jsou přímo stvořená místní turistická letoviska.

Platamonas vás zláká nepřehlédnutelnou zříceninou hradu s nádherným výhledem.

Letovisko Nei Pori je proslulé svou pláží širokou až 100 metrů, která nabízí nejen slunění, ale také zábavu v přilehlém lunaparku i dostatek sportovního vyžití. Rozhodně si nenechte ujít tradiční řecké trhy, které se zde pravidelně konají a na kterých můžete ochutnat místní speciality, ale také zakoupit koření a oblíbené suvenýry. Patříte-li mezi alergiky a astmatiky, rozhodně vás osloví malá původní vesnička Leptokaria s dlouhou pláží a příznivým klimatem, díky kterému je celá Olympská riviéra tolik vyhledávaným místem nejen k odpočinku, ale také jako ideální ozdravný pobyt. Ostatně i moře se zde pyšní díky své čistotě modrou vlajkou.

 

Od koupání, přes sport až po výlety

Koupání v Egejském moři vás uchvátí nejen svou příjemnou teplotou, ale především unikátním pohledem přímo na bájný Olymp. Pokud zatoužíte opalování na řeckém sluníčku vyměnit za trochu sportu a adrenalinové zábavy, pak budete spokojeni. Olympská riviéra nabízí sportovní vyžití pro celou rodinu a spoustu výletů i do okolních měst Thessaloniki, Katerini a Larisa.

 

Romantická projížďka na koních, plážový volejbal, tenisové kurty a nezbytné kánoe, šlapadla i lodičky na Olympské riviéře rozhodně nechybí. Odepřít si nemusíte ani oblíbené potápění, turistiku i cykloturistiku a podniknout můžete i zajímavé výlety lodí, výpravy za prohlídkou klášterů Meteora a dopřát si i turistický výšlap s průvodcem na pohoří dávného Olympu, s výstupem přímo na jeho vrchol.

Autor: Pavlína Šmahlíková

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Řecku

 

Přehled - řecké ostrovy

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.