Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Larrisa - vnitrozemské město Řecka

Thesálii, ve vnitrozemí  Řecka, se nachází město Larrisa. Žije tu zhruba 130 000 obyvatel na přibližně 125 km2. Historie města sahá až do 10. století př. n. l. Údajně je rodištěm bájného hrdiny Achilla a místem smrti známého lékaře Hippokrata.


 

Město

Larrisa je jedno z hlavních center zemědělství a významný dopravní uzel. Leží na dálnici, která spojuje Atény a Soluň.

Egejskému moři, které je od Larisy nejblíže, se dostanete vlakem asi za 30 minut.

MHD je zde oproti Aténám a Soluni dražší, zato ubytování tu najdete levnější.

Larrisa patří mezi ty větší města v Řecku, ale člověk se v ní po pár dnech pobytu lehce orientuje. I přesto, že leží na Severu Řecka, je jedním z nejteplejších vnitrozemských měst. V letních měsících dosahují denní teploty i 40°C a noční teploty 20°C.

 

 

Památky

Co by to bylo za řecké město, kdybyste tu nemohli vidět rozvaliny antického divadla. Milovníci historie by neměli opomenout navštívit archeologické muzeum, středověkou pevnost a židovskou synagogu. V Larrise se nachází katedrála sv. Achilla (jde pouze o shodu jmen, pokud si myslíte, že jde o bájného Achilla).


Výlety do okolí

Larrisa je skvělý výchozí bod pro podnikání výletů ať už do hor nebo na mořské pláže.

Za návštěvu rozhodně stojí horský chrámový komplex Meteora, který je zařazen na Seznam UNESCO. Kláštery jsou postaveny na mohutných skalnatých útvarech. Byly vybudovány mnichy již v 11. století. Původně zde bylo 24 klášterů, ale dnes jich funguje jen 6. Přístup k nim je po schodech, které jsou vytesány do skal. Kláštery jsou uvnitř bohatě zdobeny freskami a je zde také vystaveno mnoho pokladů, klenotů a byzantských ikon.

Zhruba 80 kilometrů od Larrisy leží bájná hora Olymp, na kterou si můžete vyšlápnout a navštívit tak bydlo řeckých bohů.

Pokud se chcete spíše opalovat a užívat si koupání v moři, můžete využít pláže Nei Pori, vzdálenou od města zhruba 50 kilometrů nebo o 10 kilometrů bližší pláž Platamona.

Pokud byste měli chuť zajet do přístavního města Volos, tak vězte, že je vzdáleno odsud asi 60 kilometrů.

 

  Přehled ubytování ve městě Larisa

 

 

Autor: Jana Ch.

 

 


Autor úvodní fotky: By NNeilAlieNN (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 
Dovolená v Řecku přes web Invia
 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Řecku

Přehled - řecké ostrovy

Pujčovna aut

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.