Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Výběr mé vysněné dovolené vyhrál ostrov Zanzibar

Zanzibar, en.wikipedia.orgChystáte se na dovolenou do vzdálených exotických zemí?  Za teplým počasím, mořem, nekonečnými bílými plážemi. Zkrátka vyrazit za odpočinkem do zajímavých cizokrajných oblastí, za tím co chybí u nás doma obzvlášť v podzimních měsících. Já jsem se rozhodovala z více variant dovolené v méně navštěvovaných cestovatelských oblastí pro obyvatele naší republiky. Padly mi ihned do oka tyto turisticky lákavé a oblíbené destinace: Réunion, Mauritius a tím započalo těžké rozhodování.

Vše začalo shromažďováním informací o již zmíněných lokalitách ze všech dostupných internetových zdrojů. Dá se teď o mě říci, že se jsem se stala chodící zeměpisnou encyklopedií.

 

 

Po rozsáhlém bádání po co nejúžasnějším místě k dovolené jsem rozšířila své dovolenkové portfolio o další lokalitu - Cejlon. V minulých letech jsem již navštívila pro našince ne tak obvyklé destinace a to  Vietnam, Malajsii, Maledivy, Seychely. Takže se domnívám, že už mě nemůže moc věcí při výběru dovolené překvapit, nebo něčím zaskočit. Co od dovolené očekávám? Nemám moc ráda jen pasivní ležení na plážích a od odpočinku vyžaduji i akci alespoň ve formě sportovního vyžití, získávání informací o místních zvycích, setkání s obyvateli, poznávání místní kultury, netradiční zážitky, nebo výlety po okolí.

 

Zanzibar, en.wikipedia.org

Pohled na Kamenné město, Zanzibar


Velkou roli hraje pro mě při výběru zájezdu jeho cena. Nemám sice vítr v kapse, ale snažím se utrácet peníze efektivně a nevyhazovat je zbytečně z okna. Na konec po dlouhém pečlivém uvažování nad nabídkami cestovních kanceláří padla volba překvapivě na zemi, kterou jsem neměla ani na svém seznamu. Mnou vybraná cestovka  zvítězila díky nízké ceně za nabízené komplexní služby a rychlou bezproblémovou komunikaci při výběru destinací. Vybrala jsem si dovolenou v Africe a jeden z jejich nejznámějších ostrovů - Zanzibar.

 

 

Co vás na souostroví Zanzibar čeká? Slunné písečné pláže ostrova lemované Indickým oceánem, ubytování v domcích uprostřed palem kokosových hájů, nádherné starobylé hlavní město Stone Town (Kamenné město) a výlety lodí na ostrovy v okolí. Dovolená na tropickém Zanzibaru je ideální místo k ležení pod slunečníkem spojená s potápěním do hlubin moře a sledováním podmořského života plného drobných rybek, mořských ježků, korálových útesů. Zdejší moře je velmi teplé (dosahuje 27 stupňů Celsia) a z tohoto důvodu velmi oblíbené mezi vyznavači potápění. Je zde možnost  zaplavat si s delfíny. Rybářská loďka vás vezme z pláže Kizimkani a jak spatříte delfíny můžete skočit do tyrkysově modrého moře a připojit se k nim.

 

Panorama - Zanzibar, en.wikipedia.org

Panorama ostrova Zanzibar


Ze Zanzibaru je také možnost vyrazit na zajímavý výlet obzvlášť pro příznivce divoké zvěře a to do afrického safari. Nabízí se safari v Tanzanii, nebo v blízké Keni. Zanzibar je též proslulý pěstováním koření a možností ochutnat různé druhy exotického ovoce.

 

Autor: Alena Koucká

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Ostrov Zanzibar

Zanzibar - Stone Town

Rady a tipy na cestu do Zanzibaru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.