Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Divy Malediv

MaledivyPokud vás láká exotika a přemýšlíte nad vzrušující dovolenou pro letošní rok, nebo se o nějakém erotickém místě chcete jen dozvědět více, čtete správně. V tomto článku si představíme jedno z nejvíce exotických míst - Maledivy!

 

 

 

Maledivy

 

     
 

Mohlo by vás zajímat: Kde leží Maledivy? Mapy, informace

 
     

 

Každý se diví, co jsou to ty Maledivy
 
Maledivy, nebo spíše Maledivská republika, jsou státem ležícím v Indickém oceánu. Skládají se ze souostroví 19 korálových atolů, které nesou stejný název, o rozloze cca 800 km a celkově tak toto seskupení tvoří 1196 ostrovů, ze kterých je pouhých 200 obydlených! Ale pro nás turisty je hlavní vědět, že je to nekonečná podívaná na krásné bílé pláže, lemované palmovými háji z jedné strany a oceánem s obytnými bungalovy, stavěnými do různých tvarů, z druhé strany.
 
Trasa letu z Prahy do Male s jedním přestupem v Istanbulu
 

Luxus a nevšední zážitek hned po příjezdu 
 
Maledivy jsou známé pro své luxusní hotely, kde s přehledem za noc můžete zaplatit i přes 3 000 €, avšak je zde i mnoho dalších hotelů, které jsou cenově dostupnější. Bydlet se zde také dá ve vodních bungalovech, které stojí přímo na pláži. Za tento zážitek si ovšem také připlatíte. Některé bungalovy totiž mají i svůj vlastní bazén, kus, dá se říci, soukromé pláže a často vám vyrazí dech otevřená koupelna - sprcha, či jiné vybavení interiéru.
 
Možná máte obavy, že by jste se mohli nudit, jelikož některé ostrovy jsou opravdu malinké ( například  ostrov atolu Alifu, který je ve tvaru kruhu, s poloměrem pouhých sto metrů). Opak je ale pravdou. To, co lze zažít na Maledivách za ty ,,prachy" stojí a budete na to vzpomínat ještě hodně dlouho!
 
Prvním, avšak nezbytným, zážitkem pro vás může být let hydroplánem. Pokud se přemisťujete na některý z ostrovů, pravděpodobně to bude z letiště v Male a kvůli vzdálenosti poletíte hydroplánem, který s vámi přistane přímo na vlnách oceánu. 
 
Informace o hlavním aeroportu Malediv  - Mezinárodní letiště Male (MLE) dříve známé pod názvem Hulhule, čtěte zde.
 
 
Neomezená pastva pro oči 
 
Ať už se na Maledivách rozhodnete dělat cokokiv, téměř vždy se bude jednat o nevšední zážitek. Například při návštěvě místních lázních si při masáži, jako bonus navíc, užijete ještě krásnou podívanou, v podobě prosklené podlahy. Přímo pod vámi tak bude celý podmořský svět Indického oceánu, kde se pestrobarevné tropické rybky pasou na korálech.
 
Také návštěva sauny, či vířivky nebude zcela typická. Jsou totiž vybudované i se svými bazénky na ochlazení, přímo na oceánu, či u oceánu a tak můžete spojit relax a romantiku při pozorování západu slunce za obzor nekonečného oceánu. 
 
Také večerní posezení v místních barech, které jak jinak, mají neuvěřitelný výhled na oceán, je trošku jiné, než posezení na zahrádce v obyčejné restauraci. Za alkohol si tady ale pořádně připlatíte, jelikož je dovážený a vzhledem k tomu, že Maledivy patří k muslimským státům, je jeho konzumace dovolena pouze turistům. Za láhev vína tak můžete v přepočtu zaplatit klidně i 5 tisíc korun a ceny se šplhájí až do výšek 12 tisíc korun. 
 
Pro vášnivé potápěče to pak bude opravdový ráj na Zemi. Díky korálům, barevným tropickým rybám, půl metrovým žralokům, kteří se avšak lidí zaleknou a odplavou dál, když vás uvidí, si užijete krásu podvodní říše, jak nikde jinde. Také je zde samozřejmě možnost různých vodních sportů a aktivit, výlety lodí, nebo noční rybolov.
 
Ono pak ale celkově i opalování se na pláži se zlatobílým pískem, či lenošení v síti, zavěšené ve stínu palem, vám vystačí samo o sobě. Každý, kdo zde totiž byl, vám řekne, že se prostě nestačíte vynadívat na kombinaci panenské přírody, nekonečného oceánu a kontrastu luxusu, který zde turistické destinace poskytují. Pokud k tomu máte nějaký osvěžující drink v ruce, nebo pojídáte čerstvé tropické ovoce, nic už vám ke spokojenosti asi chybět nebude! Pokud by vám ale přeci jenom bylo horko, zajděte si i přes den do baru na ochlazení. Jsou zde bary, udělané přímo v bazénu a tak se z plavek opravdu převlékat nemusíte a můžete si vychutnat posezení ve vodním baru i přes den.

 

Maledivy

Fotografie od Martina Floriana, Břeclav 
 

Třešínka na dortu a zajímavosti Malediv
 
Jendou ze zajímavostí Malediv je jejich samotná poloha. Maledivy jsou totiž nejplošším a nejníže položeným místem světa. Nejvyšší položené místo dosahuje výšky 2,5 m nad hladinou oceánu. 
 
Když už budete na Maledivách, určitě stojí za to navštívit ostrov Vadhoo, hlavně tedy večer! Na místní pláži totiž naleznete tzv. ,,Moře hvězd". Jedná se o přes den obyčejnou pláž, která se však večer rozzáří díky mikrobům, kteří zde žijí a vypadá jako noční obloha. Je to romantika jako blázen a taková třešnička na dortu jménem Maledivy.
 
Pokud toužíte po exotice, nevšedních zážitcích a vzrušující dovolené, ovšem spojené s relaxem, jsou pro vás Maledivy jako stvořené. 
 
Lucie Holásková 
 

 


 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha – Maledivy za 11 990 Kč

Male – vstupní brána Malediv

Za exotikou na Maledivy

Letenky na trase Praha – Maledivy za 14 278 Kč

Letiště Male (MLE)

Levné letenky na Maledivy – Praha – Male již za 12 tis. Kč

Akční letenka za exotikou

Jak dlouho trvá let na Maledivy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.