Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Pécs - směs antiky, křesťanství, islámu i judaismu

Město Pécs leží sice v regionu Jižního Zadunají, ale svou pozoruhodnou historií se vymyká běžnému standardu míst v Maďarsku. Ačkoli geograficky spadá do střední Evropy, návštěvník, který se v něm ocitne, má pocit jako by přišel do Středomoří.

 

 

 

 

Historii Pécse začali psát už starověcí Římané v 2. století našeho letopočtu, kteří město založili. O dvě století později už byl Pécs sídlem provincie. V současnosti se může pyšnit titulem páté největší město Maďarska a být právem hrdé na všechny kulturní a historické památky, které se v něm nacházejí.

 

     
                                Předpověď počasí - Pécs  
     

 

     Trasa autem z Prahy do města Pécs, vzdálenost: 703 km. Čas: 7:28.

    Mapa - openstreetmap.org

 

Časy raného křesťanství připomíná Mauzoleum na náměstí Szent István tér, které uchovává v sobě kapli, malbami zdobenou hrobku a kryptu. V hrobce Krug na náměstí dómu se nacházejí raně křesťanské fresky. Bazilika na tomto náměstí patří k nejcennějším svědectvím středověkého umění v Maďarsku.

Turisté a návštěvníci Pécse by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu kostela z 11.století, ve kterém se nachází pět lodí, fresky a sochy významných maďarských mistrů.

150 letá nadvláda Turků v tomto maďarském městě má pro současného milovníka historie neocenitelný význam v podobě mešity nebo Muzea předmětů turecké historie a umění.

Mešita Ghasi Kasim Pascha na Széchenyiho náměstí s nápadnou kopulí a okny s lomenými oblouky je dnes katolickým kostelem.

 

 

Přehled ubytování v tomto městě

 

Szamárkút Panzió

Cena na noc pro dva - 523 Kč
 

Olive Hostel

Cena na noc pro dva - 532 Kč
 

Arató Vendégház

Cena na noc pro dva - 612 Kč

 

Zajímavým turistickým skvostem je i studna Zsolnay na hlavním náměstí Széchenyi.

Ti, kteří se vyznají v umění, si určitě přijdou na své v Csontváryho muzeu, v němž vynikají impozantní díla mimořádného malíře romantismu, symbolismu a expresionismu Tivadara Csontváry Kosztku.

Pokud se vydáte na procházku turistickými stezkami lesoparku Mecsek, můžete ve vinicích ochutnat známé vína tohoto kraje. Na hlavním náměstí zpravidla panuje čilý ruch a když se už sluneční paprsky ukládají k spánku, tehdy se město probouzí z odpolední letargie.

Pécs neboli Pětikostelí je bezpochyby natolik zajímavým městem i místem, které stojí za návštěvu. Právě zde se setkávají kultury dvou národů, které výrazným způsobem zasáhly nejen do dějin Maďarska. Zde se snoubí historie Římanů s majestátností Turků. Na tomto místě budete mít pocit, že jste se ocitli mezi dvěma světy.

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat - lázeňská maďarská města


Městečko, lázně a jezero Hévíz

Györ vám nabízí lázně, historickou ...

Sarvár

Harkány

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.