Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Rakousko     

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

HofburgRakousko je evropská země s bohatou historií. To je vidět při cestování po této zemi, kdy narážíte na různé architektonické památky. Hrady, zámky, pevnosti, kostely jsou v  Rakousku poměrně běžnou záležitostí.

Co však láká turisty ještě víc, jsou snad tamní přírodní scenérie. Zvláště rakouské Alpy jsou každoročně vyhledávaným cílem cestovatelů, a to jak v zimě, tak také v létě. V článku vám představíme 10 zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

 
Hofburg ve Vídni

Jde o bývalý císařský palác, který byl postaven během 13. století. V paláci dnes sídli rakouský prezident, slavná dvorní španělská jezdecká škola, Muzeum Sisi, Muzeum Efezu a krásné okolní zahrady Volksgarten. Více informací o Hofburgu čtěte zde.

 
Grossglockner alpská cesta

Grossglockner HochalpenstrasseKdo neslyšel o Grossglockneru? Málokterý Evropan. Tato jedna z nejznámějších silnic Evropy přitahuje každoročně spousty turistů. Konec silnice končí na nejvyšší hoře Rakouska. Od poloviny roku 1930 navštívilo tuto silnici na 50mil. lidí. Na vrcholu je překrásný výhled do okolí.

 

 

 

 

Silnice bude otevřena v květnu tohoto roku - přes zimní období je uzavřena. Placená vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse spojuje Fusch [813m] na severní straně hlavního alpského hřebene s Heiligenblutem. Bez placení se dá nejdále dojet od severu do Ferleitenu a od jihu kousek za Heiligenblut.

Výškový profil silniceOtevírací doba:

  • Od začátku května do 15. června od 6:00 do 20:00 hod.
  • Od 16. června do 15. září od 5:00 do 21:30 hod.
  • Od 16. září do 26. října od 6:00 do 19:30 hod.
  • Od 27. října do zimní uzavírky od 8:00 do 17:00 hod.

Vjezd na silnici je povolen nejpozději 45 minut před nočním uzavřením silnice. Všechna parkoviště jsou zdarma.

Poplatky za vjezd autem: jednodenní 28 €, jednodenní po 18h 18 €.


Zvětšit mapu

 
Carnuntinum archeologické muzeum

CarnutinumMuzeum najdete v Bad Deutsch-Altenburgu nedaleko českých hranic. Carnutinum bylo jedno z nejdůležitějších římských měst severně od Alp. Založeno bylo někdy v 6. st. n. l. Dnes zde najdete sbírku římských artefaktů, zbraní a mincí.  

Otevírací doba:
6. ledna – 31. říjen 2010 denně 10.00-17.00. Amfiteátr je pak otevřen od 21. března do 31. října denně od 9.00-17.00.

Cena je 9 € za dospělou osobu, děti platí 4 €. Sleva pro skupiny od 15 osob - 7 €. Více informací hledejte zde.

   
Jeskyně Eisriesenwelt

Krásná a největší ledová jeskyně, kterou stojí za to navštívit. Uvnitř najdete dokonce ledovec a vodopád. Objeveny byly někdy v roce 1870 panem Posseltem. Cena vstupného je stanovena na 8,5 € za dospělou osobu, děti pak 4,5 €. Více informací najdete na této adrese.

Eisriesenwelt

 
Národní park Vysoké Taury

Ilustrační foto

Toto mohutné a největší pohoří východních Alp je přírodním skvostem Rakouska. Nejzajímavější jsou zřejmě vodopády Umbalfalle, ledovec Unterer Keesboden, Reisseck. K Reissecku vás dopraví unikátní pozemní lanovka - Reisseckbahn. Stoupání je až 82%! Doba jízdy je cca. 30min a budete přestupovat z lanovky na lanovku. Na samém vrcholu ve výšce 2245 metrů vás pak čeká jízda nejvýše položenou soukromou úzkokolejnou železnicí v Evropě, jíž po deseti minutách jízdy převážně tunelem dlouhým přes dva kilometry dojedete k Horské restauraci Reisseck.

Ceník:

Dospělá osoba
€ 17,50
Dětí od 6 do 15 let
€   9,00
Děti pod 6 let
€   5,50
 
Muzeum budoucnosti

Muzeum budoucnosti se nazývá Ars Electronica. Toto muzeum je také dobře známý pro svou ohromující kolekci moderních technologií. Díky tomu se stalo muzeum častým cílem turistů. Muzeum najdete v Linzu, tedy nedaleko českých hranic. Více na http://www.aec.at/about_about_en.php

Samozřejmě určitě stojí za to navštívit také Rakouska města jako jsou Vídeň, Graz, Innsbruck nebo Salzburg o němž jsme již psali dříve.

Zařídili jsme vám slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde. Také 10% na pobyty na Korfu (pod 20 €/apartmán) či Krétě (pod 40 €/apartmán).

Pokud hledáte ubytování, mohl by vám pomoci tento vyhledávač

 

 

  Čtěte také: 10 míst, které musíte navštívit ve Vídni

5 největších jezer v Rakousku

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.