Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Petrohradu

Sankt Petěrburg (za SSSR Leningrad), neboli česky Petrohrad, se nachází na východním pobřeží Baltského moře, ve Finském zálivu. Asi padesát kilometrů východně od města leží Ladožské jezero.

 

 

Petrohrad je se svými 5 miliony obyvateli druhým největším městem Ruska. Systém veřejné dopravy je velmi rozsáhlý – zajišťuje ji metro, tramvaje, autobusy, a protože městem protéká řeka Něva, fungují zde také říční dopravní služby.

 

Petrohradské metro má pět linek (další 4 jsou ve výstavbě) a 69 stanic, a spojuje historický střed města s jeho novými okrajovými částmi. Tři stanice jsou povrchové, ostatní byly vybudovány hluboko pod zemí. Na první lince mají vlaky metra osm vozů, na ostatních šest. Statistiky uvádí, že metrem se denně přepraví až 3,5 milionu cestujících. Jízdné se hradí buď kartou předplacenou na určitý počet jízd, anebo se do turniketu vkládají jednotlivě zakoupené žetony. U velké části vstupů do metra hlídkuje policie a skenerem kontroluje zejména velká zavazadla. Stanice metra i vlaky jsou čisté.

 

Tramvaje

Zdejší tramvajová dopravní síť patřila dříve k největším na světě. Dnešní přeprava tramvajemi nemá příliš vysokou úroveň, ale stále zajišťuje dopravu do vzdálenějších oblastí města a sídlišť. V současnosti už by měla být v provozu i nově budovaná tramvajová rychlodráha, nebo alespoň její část.

 

Autobusy

Autobusová doprava funguje spolehlivě, jízdné kupujete ve vozidle od průvodčí. Jsou tu již připraveny návody a přístroje na úhradu jízdného platebními kartami, avšak zatím nejsou v provozu. Ve velmi častých intervalech jezdí také známé minibusy – maršrutky. Z letiště můžete jet autobusovou linkou 39 nebo maršrutkou K39 – ty vás dovezou na metro, stanice Moskovskaja a odtud už se dostanete po celém městě.

Autor: Jaroslava Linková


 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Kam zajít v Petrohradě?

 

Ruská kuchyně - žaludek versus peněženka v Petrohradě

 

Letiště Petrohrad (LED)

 

Mapa metra v Petrohradu

  Doba letu do Petrohradu
   

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.