Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Malmö

Na jihu  Švédska – na jeho západním pobřeží – se rozkládá významné přístavní i průmyslové město Malmö. Žije v něm necelých 300 tisíc obyvatel; složení obyvatelstva je v poměru 62 % Švédové a 38 % lidé zahraničního původu včetně muslimské komunity.

 

 

Chcete-li se do Malmö dopravit letecky, pak můžete volit let do dánské Kodaně, jejíž mezinárodní letiště se nachází pouhých 40 kilometrů od Malmö. Vlakem, který jezdí téměř každých 20 minut přes most Öresund, jenž Malmö spojuje s Kodaní, budete tedy v centru města za méně než půl hodiny. Most Öresund je vystavěn přes úžinu, v níž se spojuje Balt se Severním mořem a odděluje od sebe Švédsko a Dánsko.

 

Most Öresund

 

Malmö má též své letiště, ale to využívají spíš domácí švédské aerolinky, anebo charterové lety. Letiště je vzdáleno od města 30 kilometrů a do centra se z něj dostanete autobusem Flygbussarna asi tak za 40 minut. Autobusy jezdí každých 30 až 60 minut – podle příletů a odletů letadel. Jízdné stojí 105 SEK, zpáteční 199 SEK.

K dopravě po městě i mimo ně jsou hojně využívány vlaky a autobusy. Hlavní vlakové nádraží (Malmö Centralstation)se nachází severně od Starého Města a zastavuje zde i většina autobusů.

Do roku 1973 zajišťovaly dopravní obslužnost také tramvaje; ty však byly postupně zrušeny. Pouze v neděli je v provozu historická tramvaj, kterou využívají převážně turisté při prohlídkách města.

Podle uváděných statistik je asi tak 40 % městské dopravy pokryto koly – ve městě je vybudováno více než 400 km cyklostezek a bike sharing funguje dokonale.

Na turistických výletních lodích se můžete projet po moři zdarma.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Průvodce - Malmö

 

Letiště Malmö (MMX)

 

ČSA: Nově z Prahy do Malmö

 

Mapa úžiny Öresund mezi Dánskem a Švédskem

 

Jaká je měna ve Švédsku?

   

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 07.12.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.