Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Curychu

Největší  švýcarské město Curych (Zürich) se rozkládá v předhůří Alp, u Curyšského jezera (Zürichsee), na březích řeky Limmat. Obyvatel tu žije více než 405 tisíc, v celé aglomeraci i s příměstskými oblastmi je to přes 1,1 milionu obyvatel.

 

 

 

Městská hromadná doprava v Curychu rozhodně převažuje nad individuální automobilovou. Dopravní obslužnost je zajištěna předměstskou železnicí (S-bahn), jezdí tu 13 linek tramvají, 18 autobusových a 6 trolejbusových spojů. Frekvence spojení je velmi častá – intervaly jsou většinou kolem 5 minut; mimo špičku jsou o něco delší. Město je dokonce i s letištěm, které je vzdálené 13 kilometrů, spojené tramvajovou linkou.

 

Po jezeře fungují lodní spoje – turisté jistě uvítají výletní plavby, které trvají 1,5 hodiny -  a připočíst můžeme i říční dopravu a lanovky na okolní kopce.

A tak je díky této husté dopravní síti cestování po Curychu poměrně snadné a příjemné.

 

Tramvajová síť města Curych

 

Jízdné

Integrované jízdné je založeno na časových i pásmových tarifech. Jednorázová jízdenka stojí 2,60 CHF a její platnost je 30 minut. Jízdné na jednu až dvě zóny po dobu 60 minut stojí 4,30 CHF.  Tři zóny stojí 6,60. Nejvýhodnější jsou celodenní jízdenky (24 hodin; 1 – 2 zóny; 8,60 CHF), anebo balíčky šesti jízdenek.

Můžete si také opatřit ZürichCARD, se kterou zdarma navštívíte mnohé památky a další turistické atrakce a rovněž bezplatně budete používat veškerou MHD ve městě. Cena karty je 24 CHF na 24 hodin, anebo 48 CHF na 72 hodin. K platbám lze použít i Euro. Jízdní řády můžete najít zde.

 

Nízkopodlažní tramvaj firmy Bombardier (Cobra) v Curychu

 

 

  Mohlo by vás zajímat:
 

Curych: Navštivte město plné vody a zkratek

 

Curyšské mezinárodní letiště

 

Curych hlavní nádraží

 

Curyšské jezero

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.