Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na levný eurovíkend: Figueres

Ilustrační fotoFigueres je malé španělské město v Katalánsku. Město je známé především tím, že je rodištěm slavného malíře Salvadora Dalího. Leží v podhůří Pyrenejí, nedaleko francouzských hranic. Turisté nejčastěji navštěvují město kvůli jeho muzeu Salvadora Dalího. Toto muzeum patří k nejnavštěvovanějším ve Španělsku.

 

 

 

 

Mezi význámné památky patří především hrad Sant Ferran. Pokud byste chtěli tento hrad i s jeho pozemky obejít, počítejte s tím, že nachodíte necelých 6 km. Za zmínku stojí také náměstí Plaça de les Patates. Z města je možné se vydat do horského pásma Serra d´Albera.

 

Městské festivaly

V Figueres probíhají každoročně tyto festivaly:

Festa Major de la Santa Creu 3. května
Festa de Sant Baldiri 20. května
Festa Major de Sant Pere 29. května
Festival Acústica konec srpna

Festival Acústica - tento hudební festival, který bývá zdarma, je organizován pravidelně na konci srpna. Jednotlivé akce pak najdete přímo v ulicích města. Více informací zde.

 

Doprava do Figueres

Z našich končin je nejlevnějším způsobem dopravy ta letecká. Město totiž leží nedaleko letiště Girona(Barcelona), vzdálenost je pouhých 48 km. Na letiště v Gironě létá např. Ryanair z Bratislavy nebo Wroclavy - tato informace je platná do konce října 2010. Z Girony pak pokračujte vlakovou linkou Regional. Jízdní řád hledejte zde. Cena jedné jízdenky je 3 €. Doba jízdy je přibližně 40 min. Poloha vlakového nádraží v Gironě na mapách google. Z letiště do centra města Girona jezdí autobusová linka. Jedna jízdenka stojí cca. 2,2 €.

Pokud přiletíte přímo do Barcelony, např. s Wizzairem, do Figueres vás dopraví tentýž vlak. Cena jedné jízdenky pak je 9,5 €. Doba jízdy cca. 2 hodiny. Jízdní řád hledejte zde.

3.-6. 12. 2010 Sidorme Figueres**

Booking
objednat

hotel 3 627,- Kč pokoj pro 2 os.
letiště Frankfurt-Hahn letecky s Ryanairem 43,2 €/1 058,- Kč / Cena je za dvě osoby, let tam i zpět
doprava z/na letiště v Gironě
21 €/515,- Kč Celkové náklady:
2 osoby
5 200,- Kč v ceně není transfér do Hahnu

 

Levné ubytování ve Figures

 

Hotel Empordà

Cena na noc pro dva -  1 420 Kč
 

Hotel Pirineos

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč

 


Zvětšit mapu

 

 

Čtěte také:

Rodné město Salvadora Dalího - Figueres

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.10.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.