Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Z Tatranské Lomnice na Lomnický štít se jezdí lanovkou už bezmála 80 let

Kdo by neznal Tatranskou Lomnici, kterou máme všichni neodmyslitelně spojenou s natáčením filmu Anděl na horách a zotavovnou Morava? Od těchto dob už ale uběhlo hodně času a na návštěvníky nečekají žádné socialistické zotavovny, nýbrž moderní lyžařský areál nabízející nejen pořádnou lyžovačku. Využít můžete i wellness, posedět v některém z barů či kaváren a ubytovat se v jednom z místních útulných hotelů.

 

 

V Tatranské Lomnici si zalyžují všichni, profesionálové i začátečníci a děti

Hlavním cílem zkušených lyžařů je sjezdovka z Lomnického sedla. Jedná se o nejdelší a nejstrmější sjezdovku na Slovensku, na kterou vás vyveze moderní kabinková lanovka. Lyžování si tu užijete minimálně po dobu pěti měsíců, kdy provozovatelé sjezdovku v případě potřeby uměle zasněžují. Při sjezdu si vychtnáte 6,5 km adrenalinu a taky nádherný výhled na bělostné zasněžené pláně.

Areál nabízí i řadu sjezdovek pro začátečníky a rodiny s dětmi, takže si výlet užije celá rodina bez ohledu na věk a lyžařskou zručnost.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Tatragolf Mountain Resort

Cena na noc pro dva - 902 Kč
 

Hotel Hills

Cena na noc pro dva - 2 402 Kč

 

Cesta lanovkou, zážitek sám o sobě

Výprava na Lomnický štít by neměla na seznamu plánovaných výletů žádného z návštěvníků Tatranské Lomnice chybět. Jedná se o velkolepý zážitek. Nádherná je totiž jízda lanovkou sama o sobě, protože krásných výhledů tu není zrovna málo. Cesty se nemusíte obávat, i když první jízda lanovkou na Lomnický štít proběhla před 80. lety, čeká na vás moderní visutá uzavřená kabina.

Začátek se nachází v Tatranské Lomnici odkud dorazíte lanovkou na přestupní stanici Skalnaté pleso a odsud pak dojedete za 8,5 minuty další lanovkou na Lomnický štít. Ve výšce 2634 m. n. m. se před vámi rozprostře království ticha, překrásných vyhlídek a vysokohorského rostlinstva. Posedět si můžete ve stylové kavárničce a dokonce tu můžete i přenocovat. Pro návštěvníky je k přespání připraven nejvýše položený apartmán ve střední Evropě.

 

Trasa jízdy autem ze Zlína do Tatranské Lomnice, vzdálenost: 267 km. Čas: 3:14. Zdroj - openstreetmap.org.

 

Lyžařské zájezdy do Tatranské Lomnice - přehled


       Mapa ski areálů (snowtrex)

 


Chcete kousek Tater domů? Vyberete si v botanické zahradě v Expozici tatranské přírody

Zajímáte se o přírodu? Pak vás jistě potěší, že se přímo na okraji Tatranské Lomnice na 3,2 hektarech rozkládá botanická zahrada, ve které se budete moci podívat na stálou Expozici tatranské přírody. Při prohlídce uvidíte téměř 300 rostlinných druhů. Některé si můžete dokonce zakoupit v květináči a přivézt si tak malý kousek Tater přímo domů.

Autor: Ivana Rašková

 

 

 

 

    Další lyžařské oblasti na Slovensku

 

Velká Rača

Štrbské pleso

Snowpark Lučivná

Starý Smokovec

 

Mohlo by vás zajímat: Nejvyšší hora Slovenska


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.