Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Velká Rača

Horská střediska jsou vhodná na dovolenou v létě i zimě. V létě nabízí příjemnou alternativu úniku před tropickými vedry, v zimě zase nejlepší místa pro sněžné radovánky. Nemusíte nutně vybírat Krkonoše, nebo Alpy. Uvažujete o  slovenských  horách? Vyzkoušejte Kysucké Beskydy!

 

 

Nejvyšší vrch Kysuckých Beskyd je Velká Rača, kterou prochází slovensko-polská hranice. Díky zbytkům pralesovitých výjevů se na větší části území udržuje národní přírodní rezervace. Za její hranicí se rozléhají letní i zimní střediska. Poblíž vrcholu se nachází lyžařské centrum Snow Paradise s několika typy lanovek s různými počty kabinek a typy vleků. Středisko patří mezi nejlepší  lyžařská centra na Slovensku.

 

    Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

Celá oblast je protkaná linkami skibusu, který vás pohodlně doveze k vleku nebo lanovce. Středisko v Oščadnici, které zajišťuje nejpohodlnější spojení na Velkou Raču, zprostředkovává dobrodružnou jízdu na ratraku během jeho úpravy sjezdovek. Na Velké Rače najdete množství upravených lyžařských tras různých délek a úrovní náročnosti. Běžkařům doporučujeme Kysuckou lyžařskou magistrálu.

 

 

Pokud chcete Velkou Raču navštívit v létě, její okolí nabízí, jak bylo zmíněno výše, spoustu možností. Blízko vrcholu si lze zařádit na trampolíně, vylézt lezeckou stěnu nebo se projet na bobové dráze o délce 1300 m.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Penzion Rami

Cena na noc pro dva - 1 054 Kč
 

Margus Apartmány

Cena na noc pro dva - 1 152 Kč

 

Středisko nabízí i jiné letní aktivity, jako je dětský lanový park, aquazorbing, projížďka na horské koloběžce, ale také klidnější aktivity, jako jsou tvořivé dílny nebo lukostřelba. Pokud jste příznivcem turistiky, má Velká Rača samozřejmě také co nabídnout. Výstup na vrcholek je nenáročný a měl by trvat přibližně dvě hodiny a poblíž vrcholku je nejen nádherná vyhlídka na Moravskoslezské Beskydy, Malou Fatru, Pilsko, Roháče a Babiu horu, ale také turisty chválená polská hospůdka se sytým a chutným jídelníčkem.

Autor: Kristýna Vaňková

 

 

Čtete také:

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Skanzeny na Slovensku - zpět do historie

Spišský a Oravský hrad

Nejvyšší hora Slovenska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.