Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Aalborg - malá Paříž severu

Dánské město Aalborg se může pochlubit tím, že je čtvrtým největším městem v zemi po Kodani, Aarhusu a Odense a druhým největším městem na pevnině. Tato malá Paříž severu je středem regionu Nordjylland, o kterém Dánové říkájí, že je nejsevernějším regionem evropského kontinentu.

 

 

Založení města se datuje do konce prvního tisíciletí nl a jeho zakladatelé jsou samozřejmě Vikingové. V období středověku byl Aalborg sídlem biskupa a významným obchodním centrem. Během dánsko-švédských válek bylo město několikrát zničeno, ale bylo pokaždé znovu obnoveno.

V současné době je Aalborg moderním centrem průmyslu a služeb. Je zajímavé, že v tomto městě vznikla bluetooth technologie, která byla pojmenována podle dánského krále Haralda I. Modrozuba.

 

 

Aalborg je díky svým kulturním a historickým památkám velkým lákadlem turistů. Nejzajímavější památkou je místní zámek Aalborghus. Původně měl sloužit jako pevnost, ale později byl rozestaven na pohodlné obytné sídlo. Aalborghus se nachází relativně blízko přístavu.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

                  Mohlo by vás zajímat:  Letiště Aalborg (AAL)

 

V centru najdete mnoho historických budov a idylických kopců. Svojí zvonkohrou na sebe upoutá pozornost jedna z nejstarších budov města - kostel Sct. Budolfi z 15. století. Mezi nejkrásnější historické budovy patří Jens Bangs Stenhus ze 17. století a klášter z roku 1431.

Aalborg je však známý především svou zoologickou zahradou, kde můžete také sledovat ledové medvědy pod vodou a zábavním parkem Tivoliland, kde můžete zažít pocit volného pádu z výšky 55 metrů.

Nenechte si ujít ani nejrozsáhlejší vykopávky severu z Vikingských časů - Lindholm Hoje. Další informace o Vikinzích naleznete také ve Vikingském muzeu.

Dalším zajímavým muzeem je Muzeum námořnictva, kde můžete například vstoupit na palubu ponorky. Rozsáhlou zbírku umění můžete nalézt v Severojutském muzeu umění.

Pokud se chcete dozvědět více o městě a jeho historii, navštivte Muzeum historie v Aalborgu. A pokud by ste se chtěli podívat na město z výšky, 105m vysoká věž v Aalborgu vám může pomoci s náležitým výhledem.

Ale to, co přitahuje turisty a návštěvníky tohoto města nejvíc, je jeho noční život. Pravděpodobně nejslavnější dánská ulice Jomfru Ane Gade se nachází přibližně sto metrů od původního jádra města a je plná různých barů, hospůdek a diskoték, kde se můžete bavit až do noci.

 

  Ubytování v této lokalitě

 

Rundvejen Guest House

Cena na noc pro dva - 875 Kč
 

Merkurvej Bed & Breakfast

Cena na noc pro dva - 1 620 Kč
 

Cabinn Aalborg

Cena na noc pro dva - 2 196 Kč

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam největších letišť v Dánsku

Jak dlouho trvá let do Dánska?

Přehled měst v Dánsku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.